Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Pes napadol muža v obci Vrbovce

Každý držiteľ psa je v zmysle zákona za svojho miláčika zodpovedný, pričom je povinný predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá.

Túto zákonnú povinnosť si nesplnil muž z Vrboviec, následkom čoho jeho pes zaútočil na človeka. Informuje o tom polícia KR PZ v Trenčíne.

“Na základe doteraz zisteného, držiteľ psa umožnil voľný pohyb psa v intraviláne obce bez vôdzky, konkrétne na námestí obce Vrbovce. Pes bojového plemena zaútočil na muža, ktorý v tom čase prechádzal cez námestie. Pohrýzol ho do pravého predlaktia. Poškodený sa snažil psa striasť. Potom ako mu ruku asi po 30 sekundách pustil v útoku pokračoval, vrčal, štekal a poškodeného pohrýzol ešte do oblasti zápästia. Následne sa poškodenému podarilo utiecť do miestneho pohostinstva,” dopĺňa krajská polícia.

Útokom psa boli 34-ročnému mužovi spôsobené zranenia s dobou obmedzenia v bežnom spôsobe života do 2 týždňov. Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Myjava vzniesol obvinenie 26-ročnému mužovi z prečinu Ublíženie na zdraví. Držiteľ psa bol obmedzený na osobnej slobode a umiestnený v cele policajného zaistenia.

“Vzhľadom na okolnosti tohto prípadu a osobnosť obvineného, polícia spracovala podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby. O dôvodnosti väzobného trestného stíhania rozhodne súd v najbližších hodinách,” uvádza Polícia SR – Trenčiansky kraj.

O Policajne spravy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *