Parkovisko Rybníkova Zdroj: Mesto Trnava
Parkovisko Rybníkova Zdroj: Mesto Trnava

Parkovisko Rybníkova nie je nelegálne, tvrdí mesto Trnava

Mesto Trnava sa ohradilo proti nedávnym výrokom opozičných poslancov, ktorí vo videu šírili nepravdivé informácie o rozširovaní parkoviska na Rybníkovej ulici. Právomoc posudzovať zákonnosť stavieb majú výhradne súdy, prokuratúra či stavebný úrad, a nie jednotliví politici, uviedlo mesto Trnava.

Parkovisko Rybníkova

Mesto objasňuje, že obvinenia z nelegality parkoviska sú bezpodstatné. „Parkovisko bolo stavebnému úradu náležite ohlásené a získalo všetky potrebné povolenia. Kritika teda stojí na vratkých nohách, keďže parkovisko je v plnom súlade so zákonom,“ uviedlo mesto.

Odpoveď na obvinenia

Trnava poukazuje na zjavnú neznalosť právnych predpisov zo strany niektorých poslancov, najmä pokiaľ ide o nesprávne interpretované možné sankcie za správne delikty. „Stavebný úrad nemá právomoc pokutovať stavbu, ktorú sám schválil. Zároveň je dôležité zdôrazniť, že išlo o úpravu a nie o novú výstavbu parkoviska,“ doplnila samospráva.

Prevádzka parkoviska Rybníkova

Mesto Trnava zdôrazňuje, že vyberanie parkovného na oficiálne schválenej ploche je úplne v súlade s právnymi predpismi. Plocha je súčasťou pasportu verejných priestranstiev a spĺňa všetky kritériá pre legálnu prevádzku. Kritici by mali svoje pochybnosti adresovať na stavebný úrad, ktorý je zodpovedný za povolenia, a nie na mesto, ktoré parkovisko prevádzkuje.

Referendum a realita parkovania

Opoziční poslanci, ktorí v minulosti iniciovali referendum o výstavbe bezplatných parkovísk, teraz útočia na jedno z nich s nepravdivými obvineniami,“ vysvetlilo mesto.

Ako doplnilo, parkovisko bolo riadne schválené a jeho kapacity sú stále nedostatočne využívané. Rezidenti navyše môžu na týchto parkoviskách parkovať zadarmo a bez obmedzení.

Mesto Trnava stojí pevne za svojimi rozhodnutiami a postupmi v prípade parkoviska Rybníkova. Zdôrazňuje súlad všetkých krokov s platnými zákonmi a predpismi.

Parkovisko Rybníkova Zdroj: Mesto Trnava
Parkovisko Rybníkova Zdroj: Mesto Trnava

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *