Kaštiel Kopčany získal ocenenie za premenu roka aj v Prahe. Autor: Vladimír Miček
Kaštiel Kopčany získal ocenenie za premenu roka aj v Prahe. Autor: Vladimír Miček

Parádna premena kaštieľa v Kopčanoch ocenená aj v Prahe

Atraktívnej obci na Záhorí sa podarilo urobiť pre cestovný ruch na Slovensku viac ako mnohým marketérom a reklamným agentúram. Kaštieľ v Kopčanoch ocenili aj v Prahe.

V súťaži Cestami premien získala ocenenie poroty a v internetovom hlasovaní Slovákov aj Čechov získali druhé miesto z celkovo 91 vystavených premien. Na víťaznú obec Hradec s jej projektom rekonštrukcie Kostela sv. Jiří chýbalo Kopčanom necelých 50 hlasov.

Ocenenie si zástupcovia obce prevzali v záhradách Břevnonského kláštora v Prahe. „Už v roku 2015 sme sa pustili rekonštruovať žrebčín kaštieľa a v 14. ročníku Cestami premien sme ho prihlásili do súťaže. Realita dopadla nad naše očakávania, získali sme druhé miesto v internetovom hlasovaní fanúšikov z celej Českej republiky a Slovenska. Čo sme boli milo prekvapení a veľmi si to vážime, získali sme ocenenie od odbornej poroty. Už teraz plánujeme v obci dotiahnuť do konca ďalšiu pamiatku a prihlásiť ju v niektorom z ďalších ročníkov. Už teraz sme zrekonštruovali hospodársky objekt kačenárne a dokončiť chceme aj priľahlé rybníky, v ktorých sa lovili kačice,“ povedala Erika Okániková za obec Kopčany.

Ďalší ročník bude spoluorganizovať aj Slovensko

Zároveň s predstavením najúspešnejších projektov 14. ročníka vyhlásili organizátori nový ročník. „Bude pre nás výnimočný, keďže ho prvýkrát organizujeme spoločne so slovenským partnerom. Toto je príležitosť na prezentáciu kultúrnych premien Slovenska, s ktorými vás určite ešte zoznámime. Máme tu ako ambasádorku speváčku Marcelu Molnárovú, ktorá je pre nás vrcholom slovenského kultúrneho zážitku. Takže slovenský nástup do spoločného projektu je graciózny vrátane skvelej premeny z Kopčian. Je nám veľkou cťou, že projekt môžeme naplno rozbehnúť už aj so Slovenskom,“ uviedla vedúca spolku Cestami Proměn Drahomíra Kolmanová.

Kaštieľ v Kopčanoch, ktorý je súčasťou žrebčína. Autor: Vladimír Miček
Kaštieľ v Kopčanoch, ktorý je súčasťou žrebčína. Autor: Vladimír Miček

Ja som lokálpatriot aj pre Čechy aj je pre Slovensko. Tým, že mám v Čechách veľkú časť rodiny, ale rovnako milujem aj moju krajinu Slovensko, kde ma podporovali moji rodičia. Musím vyzdvihnúť toto podujatie. Je obrovské množstvo ľudí, ktorí chcú pomôcť, aby región dobre vyzeral, aby sme sa mohli popýšiť pred celým svetom. Mne jedine ľúto, že už nie sme Československo, lebo mať 15 miliónový trh je pre každého speváka radosťou. Ale verím, že sme zostali stále bratskými národmi,“ doplnila ambasádorka projektu, speváčka Marcela Molnárová.

Novým partnerom projektu sa za Slovensku stranu stalo Združenie samosprávnych krajov SK8. „Individuálne aj ako spoločnosť nesieme za udržiavanie a zveľaďovanie kultúrneho a historického dedičstva zodpovednosť. Som presvedčený, že aj vďaka tejto spolupráci sa podarí ešte viac spropagovať projekt a vytvoriť podmienky aj pre širšiu medzinárodnú propagáciu historických a kultúrnych pamiatok našich miest a obcí ako aj prírodných krás,“ informoval o začiatku spolupráce predseda SK8 a Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Zdroj: www.NaZahori.sk

O Redakcia

Pozri aj

Prieťah obcou Kopčany uzavrú, obchádzka a zmeny v bus doprave

Z dôvodu plánovaného podujatia – Kopčiansky rýchlostný motookruh bude úplne uzatvorená cesta I/2 (ul. Bratislavská) …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *