Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Pád muža z výšky štyroch metrov pod Pajštúnom

V utorok, 22.08.2023, boli stupavskí hasiči o 19:17 hodine vyslaní Operačným strediskom Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave, k technickej pomoci – záchrana osoby, pod zrúcaninu hradu Pajštún, k.o. Stupava.

Jednotka v počte 4 členov, spoločne s posádkou Rýchlej lekárskej pomoci Záchrannej zdravotnej služby Bratislava, vyhľadala miesto, kde sa zranená osoba po páde z výšky približne 4 metrov nachádzala.

Po nájdení osoby záchranári pacienta vyšetrili, ošetrili a poskytli potrebnú liečbu. Následne došlo v spolupráci k zafixovaniu a nabaleniu zranenej osoby na transportné prostriedky, na ktorých bola pešo znesená k lesnej ceste, kde čakala terénna štvorkolka s príslušníkmi HaZZ.

Terénnou štvorkolkou bola zranená osoba transportovaná k sanitnému vozidlu, odkiaľ bola prevezená s vážnym poranením hornej končatiny a s podozrením na poranenia chrbtice do jednej z bratislavských nemocníc. Hasiči Stupava ukončili zásah o 21:22 hodine.

zdroj: Hasiči Stupava

O Spravy HaZZ

Pozri aj

Krádež šperkov za viac ako 27-tisíc eur v Stupave

Krádež šperkov na Záhorí: Za posledné tri dni (17.02.2024 – 19.02.2024) zaznamenala polícia na území …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *