zdroj: KR PZ v TT
zdroj: KR PZ v TT

Opitý vodič oškrel policajtom auto v Šaštíne

Policajti z okresov Trnava a Senica riešili počas víkendu dvoch vodičov, ktorí mali spáchať trestný čin a sami na seba policajtov upozornili.

Muža na elektrickej kolobežke v Trnave a vodiča osobáku, ktorý “nabral” policajné auto. Informuje o tom polícia KR PZ v Trnave.

NEVEDEL, ŽE STROJ JE UŽ MOTOCYKEL

Policajti z Obvodného oddelenia PZ Trnava si v sobotu (19.8.2023) večer všimli muža na elektrickej kolobežke, ktorý pri vychádzaní z kruhového objazdu nedal znamenie o zmene smeru jazdy. Navyše mu takmer nesvietilo predné svetlo.

zdroj: KR PZ v TT

Vodiča preto policajná hliadka zastavila a pri kontrole zistila, že má uložený zákaz viesť akékoľvek motorové vozidlá. 53-ročný Srb si pravdepodobne neuvedomil, že elektrická kolobežka so sedadlom je už považovaná za dvojkolesové vozidlo s elektrickým pohonom kategórie L1e. To znamená, že na jej vedenie je potrebné, aby mal vodič vodičského oprávnenie. Policajti muža riešia za prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia v tzv. superrýchlom konaní.

„ŠTRAJCHOL“ NOVÉ POLICAJNÉ AUTO

Policajná hliadka zo Šaštína-Stráže zastavila v nedeľu (20.8.2023), krátko po 01:00 h, muža na aute Škoda Octavia.

zdroj: KR PZ v TT

Tesne predtým mal totiž vodič ich vozidlo zachytiť svojou ľavou prednou časťou auta. 41-ročného muža skontrolovali a podrobili ho dychovej skúške. Jej výsledok sa vyšplhal na takmer 1,5 promile. Policajti mu na mieste zadržali vodičský preukaz a previezli ho na policajné oddelenie. Dopravní policajti vodiča obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu môže hroziť až ročný pobyt vo väzení.

O Policajne spravy

Pozri aj

Šaštín-Stráže: Na železnici došlo k výtržnosti, spoznávate muža?

Železniční policajti zisťujú totožnosť muža, ktorý mal rozbiť sklenené dvere na Železničnej stanici Šaštín-Stráže. Informuje …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *