Opití vodiči - prvý prerazil závory, druhý jazdil iba na disku. Zdroj: Polícia SR
Opití vodiči - prvý prerazil závory, druhý jazdil iba na disku. Zdroj: Polícia SR

Opití vodiči – prvý prerazil závory, druhý jazdil iba na disku

Policajti riešili v okrese Trnava hneď 2 vodičov, ktorí sa dopustili prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Jeden z nich sa k tomu dopustil aj ďalšieho trestného činu.

Z dvoch skutkov je podozrivý vodič na aute Seat Toledo, ktorý jazdil poobede smerom od Trnavy na Šelpice.

Krátko pred 16.00 h poškodil najskôr spodnú časť parkovacieho stojana a v jazde pokračoval smerom na obec Bohdanovce n/Trnavou. Pred železničným priecestím, ktoré malo spustené závory nezastavil, prešiel do protismeru, kde vzápätí do nich narazil.

Policajti z Trstína ho po nehode podrobili dychovej skúške na alkohol, ktorá bola pozitívna, v dychu mal 1,77 promile. Škody na zariadeniach a aute sa vyšplhali na 1800 eur.

Vodič je podozrivý nielen z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, ale aj prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Za jazdu pod vplyvom alkoholu polícia obvinili aj 49-ročného muža z okrese Trnava. „S autom Citroen C3 išiel v pondelok po obci Križovany n/D, narazil do betónového bloku, čím si poškodil pravé predné koleso. S nepojazdným autom prešiel ešte zopár metrov a zastal v strede cesty,“ uviedla polícia.

Pri kontrole sa policajtom PMJ odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol. Zákon však stanovuje, že ak vodič odmietne dychovú skúšku bez príčiny, automaticky je posudzovaný ako keby mal pozitívnu dychovú skúšku na alkohol. Policajti ho preto eskortovali do policajnej cely, kde si počká na verdikt súdu.

„Myslite na to, že okrem trestu a zákazu činnosti prídete aj o vodičský preukaz a niektorí aj o prácu. Okrem týchto materiálnych vecí ide ale najmä o život a zdravie. Myslite na to, keď si sadáte za volant,“ apeluje polícia.

O Redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *