Ilustračné foto Zdroj: KR PZ Trnava
Ilustračné foto Zdroj: KR PZ Trnava

Okradli seniorku v Hlohovci, polícia ich vypátrala

Policajti trnavskej kriminálky obvinili, za okradnutie staršej pani, 2 mladých mužov z okresu Nitra. Informuje o tom KR PZ v Trnave.

Mladší z dvojice si mal v podvečerných hodinách vyhliadnuť 79- ročnú seniorku, ktorá práve prechádzala pri bytovkách v meste Hlohovec. Z pravej ruky jej mal vytrhnúť kabelku s nákupnou taškou, ktorá sa pri incidente roztrhla, a rýchlo utiecť preč.

“Podiel zo zisku” 2 eurá

Mladík mal krátko na to ukradnutú kabelku odložiť k jednému z múrikov, kde si ju mal neskôr vyzdvihnúť jeho starší kamarát. Ten ju po tom, ako z nej mal vybrať mobilný telefón a finančnú hotovosť, vyhodil do smetného koša. Svojmu mladšiemu spolupáchateľovi mal dať, ako „podiel zo zisku“, hotovosť vo výške 2 eur.

„Policajtom sa podarilo operatívnou činnosťou a analýzou kamerových záznamov osoby podozrivé z krádeže rýchlo stotožniť a zadržať. Ukradnutú kabelku sme zaistili a po vykonaní potrebných úkonov ju vrátime pôvodnej majiteľke,“ dopĺňa krajská polícia.

Hrozí im 10 rokov “natvrdo”

Vyšetrovateľ obvinil 18 a 20- ročných mužov zo zločinu krádeže spolupáchateľstvom. Vzhľadom na to, že skutok mali spáchať na staršej osobe, im po dokázaní viny môže hroziť trest odňatia slobody až na 10 rokov. Starší z dvojice, ktorý už bol v minulosti odsúdený za krádež, je stíhaný väzobne.

zatknutie Zdroj: KR PZ Trnava
Ilustračné foto Zdroj: KR PZ Trnava

Pre viac informácií sledujte náš web: www.ttkraj.sk

O Redakcia

Pozri aj

Pamätná tabuľka sa vrátila na Hlohovský zámok. Zdroj: Mesto Hlohovec

Návrat pamätnej tabuľky na Hlohovský zámok

Po viac ako dvoch dekádach sa do kaplnky na hlohovskom zámku vrátila dôležitá súčasť jej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *