Obyvateľka Galanty a dvaja cudzinci prichytení pri jazde pod vplyvom alkoholu

V posledných dvoch dňoch policajti zadržali v Trnavskom kraji až tri osoby, ktoré riadili vozidlo pod vplyvom alkoholu. Vodiči, ktorí porušili zákon, čelia až ročnému trestu odňatia slobody.

Jedným z týchto vodičov bol 44-ročný Gruzínec, ktorý v nedeľu s automobilom Toyota Avensis v pravotočivej zákrute pri obci Zavar nezvládol riadenie a skončil na streche. Udalosť sa stala po tom, čo vodič zišiel mimo cesty, narazil do smerového stĺpika, zvodidla a mostného zábradlia. Polícia pri dychovej skúške zistila, že mal v krvi 1,46 promile alkoholu.

Ďalšou udalosťou bol prípad, kedy policajná hliadka v nedeľu popoludní zadržala vodiča Mercedes-Benz. 48-ročný Srbský občan mal v krvi 1,88 promile alkoholu.

Najvyššiu koncentráciu alkoholu namerali policajti v priebehu tohto týždňa u 36-ročnej ženy, ktorá v pondelok večer riadila automobil Peugeot 308 s 2,63 promile alkoholu v krvi. Všetci traja vodiči boli po incidentoch umiestnení do policajnej cely a čakajú na rozhodnutie súdu.

Policajný zbor opätovne vyzýva všetkých vodičov, aby nepodcenili nebezpečenstvo jazdy pod vplyvom alkoholu. Nielenže riskujú svoje životy a zdravie, ale ohrozujú aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Ak ste si vypili, radšej zvoľte iný, bezpečný spôsob prepravy,“ apeluje polícia.

44-ročný Gruzínec s automobilom Toyota Avensis v pravotočivej zákrute pri obci Zavar nezvládol riadenie a skončil na streche. Zdroj: KR PZ Trnava
44-ročný Gruzínec s automobilom Toyota Avensis v pravotočivej zákrute pri obci Zavar nezvládol riadenie a skončil na streche. Zdroj: KR PZ Trnava

Pozri aj

Polícia - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Kriminalisti zadržali jedného z páchateľov krádeže, počas ktorej ukradli 150.000 eur

Trnavskí kriminalisti zadržali jedného zo skupiny spolupáchateľov, ktorým sa počas jednej noci podarilo ukradnúť z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *