Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Obnovuje sa most v Jakubove na ceste zo Záhorskej Vsi do Malaciek

Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja (SC BSK) sa okrem komplexných rekonštrukcií ciest pustila do diagnostiky a následných opráv mostov.

V stredu 20. 9. 2023 sa začala prestavba mosta M7277 na ceste II/503 v obci Jakubov na Záhorí. Realizáciou naprojektovaných prác sa zlepší stavebno-technický stav mosta, ktorý je v súčasnosti veľmi zlý.

Kompletná výmena hornej konštrukcie mosta

Cieľom rekonštrukcie je kompletná výmena hornej konštrukcie mosta. Pozostávať bude z postupného rozobratia a vybetónovania novej železobetónovej dosky uloženej na pôvodné piliere a opory. Výstavba novej konštrukcie bude realizovaná v dvoch pracovných záberoch tak, aby bol na konštrukcií zabezpečený dostatočný priestor na prejazd vozidiel počas búracích prác a výstavby novej konštrukcie.

Premávka riadená svetelnou signalizáciou

Most v obci Jakubov sa nachádza na ceste II. triedy, ktorá vedie zo Záhorskej Vsi do Malaciek. Cestná premávka bude vedená striedavo v polovičnom profile vozovky a bude regulovaná cestnou svetelnou signalizáciou. Ukončenie prác predpokladá správca ciest v máji 2024.

zdroj: BSK

O Tlacova sprava

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Pixabay

Súťaž Vráťme knihy do škôl motivuje deti čítať aj písať

Odštartovala súťaž Vráťme knihy do škôl. Súťaž organizuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v spolupráci s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *