Obnova vnútrobloku na Teplickej ulici v Piešťanoch. Zdroj: Mesto Piešťany
Obnova vnútrobloku na Teplickej ulici v Piešťanoch. Zdroj: Mesto Piešťany

Obnova vnútrobloku na Teplickej ulici v Piešťanoch je ukončená

Obnova vnútrobloku na Teplickej ulici v Piešťanoch v širšom centre mesta vytvorila dve dominantné estetické a multifunkčné centrá, priestor pre oddych a socializovanie pre všetky vekové kategórie s reprezentatívnym charakterom. Informovalo o tom mesto Piešťany.

Rekonštrukciou vnútrobloku na Teplickej ulici mesto zabezpečilo premenu verejného priestoru na polyfunkčný, estetický a dlhodobo využívaný areál. Cieľom revitalizácie bolo zveľadenie spoločného priestoru a herných aktivít, obnovenie priestoru pre hry detí školského a predškolského veku v exteriéri.

Vznikli oddychové zóny s možnosťami stolovania prístupného aj pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu. Súčasťou obnovy priestoru bola aj rekonštrukcia existujúcich chodníkov, doplnenie nových spevnených plôch, regenerácia zelene, realizácia pitnej fontánky a hmlovej brány. Do priestoru pribudli tiež nové lavičky, stojany na bicykle a odpadkové koše.

Vznikol tu prorodiný priestor, ktorý bude spájať generácie. Prajem si, aby tu spolu trávili voľný čas všetky generácie, aby rodiny a priatelia prežívali spoločné chvíle v oddychovej zóne a deti na ihriskách. Prajem všetkým, ktorí budú užívať tento priestor, aby sa tu cítili dobre,“ uviedol primátor Piešťan Peter Jančovič.

Táto lokalita bola pre obnovu zvolená z dôvodu, že sa nachádza priamo v centre mesta na sídlisku s približne 1200 obyvateľmi. Rekonštrukčné práce realizovala firma PEMAX PLUS, spol. s r.o.

Podstatnú časť projektu vo výške 239.238,19 eur zaplatilo mesto prostredníctvom eurofondov.

Z Integrovaného regionálneho operačného programu bola na projekt poskytnutá suma vo výške 191.766,71 eur. Mesto Piešťany sa bude na obnove vnútrobloku podieľalo sumou 55.511,48 eur.

Obnova vnútrobloku na Teplickej ulici v Piešťanoch. Zdroj: Mesto Piešťany
Obnova vnútrobloku na Teplickej ulici v Piešťanoch. Zdroj: Mesto Piešťany

O Redakcia

Pozri aj

Viktoria Regia, Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany avizuje rok plný podujatí

Piešťanský región je už roky známy bohatým kalendárom rôznych akcií, mesto a okolie ich ponúka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *