Vianočný strom pre Trnavu. Zdroj: Mesto Trnava
Vianočný strom pre Trnavu. Zdroj: Mesto Trnava

O týždeň príde na Trojičné námestie v Trnave vianočný strom

Počasie tomu nenasvedčuje, no Vianoce sa nezadržateľne blížia. Od budúceho týždňa ich bude v Trnave pripomínať aj vianočný strom na Trojičnom námestí. Do centra mesta dorazí v utorok 14. novembra doobeda. Informovalo o tom mesto.

Tak ako vždy je na tento účel použitý ihličnan, ktorý musí byť z nejakého dôvodu odstránený, najčastejšie kvôli zhoršujúcej sa statike, kolízii s elektrickým vedením či preto, že jeho korene narúšajú inžinierske siete.

Tohtoročný strom pochádza priamo z Trnavy. Ide o zhruba 15 metrov vysokú jedľu striebornú. V záhrade na Kopánke rastie od 90-tych rokov, je už však príliš vysoká a mohutná, preto sa jej majitelia rozhodli darovať ju mestu. Svoju vyše 30-ročnú púť ukončí majestátne ako dominanta vianočnej výzdoby.

Mesto Trnava prosí obyvateľov Ulice Andreja Kmeťa, aby v utorok 14. novembra najneskôr o 7.00 h odparkovali svoje vozidlá z ulice. Predídu tak riziku ich poškodenia a pomôžu zabezpečiť bezproblémový prevoz dreviny. „Jeho trasa na Trojičné námestie povedie cez Štefánikovu ulicu, ktorú bude predtým taktiež treba vyprázdniť od zaparkovaných vozidiel. O presnom čase jej uzávery budeme informovať,“ uviedlo mesto.

Vianočný strom pre Trnavu. Zdroj: Mesto Trnava
Vianočný strom pre Trnavu. Zdroj: Mesto Trnava

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *