Bazilika sv. Mikuláša v Trnave. Autor: Vladimír Miček
Bazilika sv. Mikuláša v Trnave. Autor: Vladimír Miček

Novembrová prehliadka Trnavy odhalí príbehy relikvií

Novembrová prehliadka Trnavy, počas ktorej návštevníci objavia príbehy historických relikvií mesta, sa bude konať v prvý a druhý novembrový víkend. Turistický sprievodca skupinu prevedie niekoľkými kostolmi v nedeľu 5. a 12. novembra.

Prehliadka s názvom Relikvie ako predmety uctievania sa začne o 14:00 h. a potrvá približne dve hodiny. Počas nich sprievodca návštevníkom porozpráva o histórii relikvií na území Trnavy a zo života svätých.

Záujemcovia môžu nahliadnuť a spoznať relikvie prvého stupňa, o ktorých vieme, že sú tie najvzácnejšie. Je to z toho dôvodu, že ide o skutočné pravé kostné pozostatky svätcov. Nie je to však len putovanie za relikviami, navštívime aj niekoľko kostolov,“ hovorí Slavomír Dzvoník, sprievodca cestovného ruchu.

Prehliadku trnavských svätých relikvií je potrebné si vopred rezervovať v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Trasa, ktorou sprievodca návštevníkov povedie, začne pri Bazilike sv. Mikuláša, odkiaľ sa skupina presunie do Kostola sv. Anny, kde sa nachádzajú pozostatky košických mučeníkov. Poslednou zastávkou bude Kostol Najsvätejšej Trojice.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism počas letnej sezóny zaznamenala zvýšený dopyt po bezplatných aj individuálnych prehliadkach mesta Trnavy oproti minulému roku.

Aj po skončení leta k nám do mesta prichádza množstvo turistov so záujmom nielen o históriu, ale aj o samotné historické centrum a jeho magické uličky. Prehliadka Trnavy s názvom Relikvie ako predmety uctievania rozpovie príbehy o živote svätých, ale tiež o významných zázrakoch,“ dodáva Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Viac informácií o prehliadke nájdete na stránke regiónu Trnava: www.regiontrnava.sk.

Bazilika sv. Mikuláša v Trnave. Autor: Vladimír Miček
Bazilika sv. Mikuláša v Trnave. Autor: Vladimír Miček

O Redakcia

Pozri aj

Májový kvet, Trnava Zdroj:: Martin Hesko/Mesto Trnava

Objavte krásy Májového kvetu v Trnave

Trnava opäť ožije najkrajším obdobím pre milovníkov kvetov. Už po roku sa v srdci mesta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *