Nové informačné tabule teraz krášlia mesto Sereď
Nové informačné tabule teraz krášlia mesto Sereď

Nové informačné tabule teraz krášlia mesto Sereď

Nové informačné tabule teraz krášlia mesto Sereď. V posledných týždňoch mohli obyvatelia a návštevníci sledovať, ako sa postupne mení informačno-navigačný systém mesta.

Túto obnovu zabezpečila radnica, potom čo mestské zastupiteľstvo v júni tohto roka schválilo návrh na investovanie 13 000 eur do tohto projektu.

Staré tabule, ktoré poskytovali pomoc pri orientácii v meste, už boli vo vysilenej kondícii. “V mnohých prípadoch boli tieto tabule značne poškodené v dôsledku nepriaznivých poveternostných vplyvov. Obyvatelia mesta kritizovali ich stav. Požadovali ich renováciu,” vysvetľuje Marián Šišo, ktorý má na starosti oddelenie realizácie projektov, rozvoja mesta a verejného obstarávania.

Nové a moderné tabule by mali mať dlhšiu životnosť a byť užitočné hlavne pre peších v centrálnej časti mesta, ale aj pre motoristov. “Naše oddelenie uvažovalo o zmenách v označovaní už v minulosti. Ale až v roku 2023 sa v rozpočte našli prostriedky na ich realizáciu,” dodal Šišo.

Informačno-navigačný systém mesta je rozdelený na dve časti. Momentálne bola obnovená prvá, finančne náročnejšia časť. Celková cena projektu bola 11.829,60 eur s DPH. Celkovo bolo obnovených 318 tabuliek. Druhá časť projektu zahŕňa výmenu informačných tabúľ pre lepšiu orientáciu motoristov, umiestnených v širšom centre mesta. O jej obnove sa uvažuje v nasledujúcej fáze projektu.

Nové informačné tabule teraz krášlia mesto Sereď
Nové informačné tabule teraz krášlia mesto Sereď. Zdroj: Mesto Sereď

O Redakcia

Pozri aj

Primátor Ondrej Kurbel (vpravo) rokoval so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy SR Igorom Chomom (vľavo). Zdroj: Mesto Sereď

V Seredi riešili problematiku mostu zástupcovia ministerstva dopravy

Od mája minulého roka trápi Sereď uzatvorená komunikácia ponad železnicu. Práve o nej rokoval primátor …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *