Nočný záťah policajtov zo Šaštína, Senice a Kútov na opitú mládež. Zdroj: Polícia SR
Nočný záťah policajtov zo Šaštína, Senice a Kútov na opitú mládež. Zdroj: Polícia SR

Nočný záťah policajtov zo Šaštína, Senice a Kútov na opitú mládež

Policajti spolu s príslušníkmi Finančnej správy skontrolovali jeden z podnikov v obci Kúty. NaZahori.sk o tom informovala polícia KR PZ v Trnave.

Nočný záťah, ktorý vykonali policajti zo Šaštína-Stráže, Senice a Kútov, PMJčkari z Trnavy a policajní psovodi, bol zameraný aj na pátranie po osobách, veciach a omamných a psychotropných látkach. Policajti sa však zamerali najmä na požívanie alkoholu mladistvými osobami.

POPÍJALI NAJMÄ CHLAPCI

Počas približne dvojhodinovej nočnej policajnej akcie hliadky postupne podrobili dychovým skúškam bezmála 100 návštevníkov podniku. Alkohol v dychu zistili 5 mladistvým osobám, z ktorých bolo 1 dievča a 4 chlapci. Najviac nafúkal 16 ročný chlapec, ktorému policajti namerali 1,6 promile.

Policajti prípady opitých detí na mieste zadokumentovali a spisy postúpime obciam, v ktorých majú mládežníci trvalé bydlisko, na ďalšie konanie. Mladiství budú, v sprievode svojich rodičov, riešení za požívanie alkoholu. Vo veci bude konať aj príslušný odbor sociálno-právnej ochrany a sociálnej kurately úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

DO 18 ROKOV LEN NEALKO

V zmysle zákona deti do 15 rokov a osoby mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a sú povinné podrobiť sa vyšetreniu. Zároveň zákon stanovuje, že deti do 15 rokov sa nesmú zdržiavať bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21.00 hodine na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje. Za porušenie zákona môže hroziť zákonnému zástupcovi nielen finančná pokuta, ale aj pozastavenie vyplácania prídavkov na dieťa.

ČO ROBIA PO VEČEROCH VAŠE DETI?

„Apelujeme na rodičov, aby venovali zvýšenú pozornosť tomu, kde, s kým a ako trávia ich deti voľný čas, a to najmä teraz, počas prázdnin, keď majú mládežníci viac voľného času ako počas školského roka,“ dopĺňa krajská polícia.

Polícia bude, v rámci celého Trnavského kraja, v takýchto kontrolách naďalej pokračovať.

O Policajne spravy

Pozri aj

VIDEO: Posledné voľné miesta na Krojový ples Kúty 

Tradičný Krojový ples v Kútoch bude už túto sobotu 13.1.2024. Zabeštelujte si posledné voľné miesta na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *