Foto z nehody v Senici zdroj: KR PZ v TT
Foto z nehody v Senici zdroj: KR PZ v TT

FOTO: Nevodička to “napálila” do dodávky v Senici

Nevodička to “napálila” do dodávky v Senici, ona aj spolujazdec skončili v rukách záchranárov. NaZahori.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Dopravní policajti riešia včerajšiu (18.10.2023) nehodu pred kruhovým objazdom v meste Senica. 26-ročná žena, ktorá sedela za volantom auta Ford Mondeo, z doposiaľ nezistených príčin zozadu narazila do auta Fiat Ducato, ktoré išlo pred ňou. Náraz bol taký silný, že obe vozidlá posunulo o takmer 20 metrov smerom ku kruhovému objazdu.

Pri nehode sa zranila vodička aj jej o 2 roky starší spolujazdec. Oboch si museli prevziať do starostlivosti privolaní záchranári. Policajná hliadka po príchode na miesto podrobila mladú ženu aj 40-ročného vodiča dodávky dychovým skúškam. Ani jedna z nich prítomnosť alkoholu v ich dychu nepotvrdila.

Policajti pri lustrácii v evidencií zistili, že žena nikdy nebola držiteľkou vodičského preukazu. (Ne)vodička navyše šoférovala auto, ktoré bolo technicky nespôsobilé na jazdu. Za obe previnenia bude riešená v správnom konaní.Dopravní policajti všetky okolnosti, za ktorých k zrážke prišlo, naďalej vyšetrujú.

“Upozorňujeme, že za volant auta si môžete sadnúť iba v prípade, ak máte platný vodičský preukaz a vozidlo musí spĺňať všetky podmienky na jeho prevádzku. Technicky nespôsobilým autom totiž môžete vážne ohroziť bezpečnosť cestnej premávky,” dopĺňa krajská hovorkyňa polície.

O Policajne spravy

Pozri aj

Aktualizované protest: Rozsiahle dopravné obmedzenia v TT kraji

Protest farmárov prehľad presunov: V súvislosti s ohlásenými zhromaždeniami poľnohospodárov a farmárov polícia Trnavského kraja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *