Polícia zasahuje na súdoch v Trnave. Zdroj: Polícia SR
Polícia zasahuje na súdoch v Trnave. Zdroj: Polícia SR

Napätý záver školského roka v Piešťanoch

Dnešný deň priniesol nečakane napätý záver školského roka na jednej zo základných škôl v malebnom meste Piešťany. Hoci škola by mala byť miestom pokoja a vzdelávania, dnes sa kazili jej chodby neobvyklými návštevníkmi – políciou. Tí sa stali súčasťou dramatického konca školského roka, ktorý sa odohrával v týchto inak pokojných vzdelávacích priestoroch.

Konkrétne, policajti boli povolaní na miesto v súvislosti s incidentom, ktorý sa udial medzi dvoma maloletými osobami. Podľa dostupných informácií, našťastie, tento incident nevyústil do žiadneho fyzického zranenia. A aj napriek skutočnosti, že akékoľvek násilie by malo byť v škole neprípustné, môžeme byť vďační, že tento konkrétny prípad nebol spojený s fyzickým ublížením na zdraví.

Okamžite po zásahu, polícia sa spojila s tímom Sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. Tieto orgány sú zodpovedné za ochranu práv a blaha detí a mali byť o situácii informovaní. Rovnako, polícia považovala za dôležité informovať rodičia oboch detí o tom, čo sa stalo.

Momentálne, policajti preverujú situáciu, pričom sa zaoberajú možnosťou existencie trestného činu nebezpečného vyhrážania. Tento potenciálny zločin je veľmi vážny a môže mať za následok trestné stíhanie, a preto je dôležité, aby bola situácia dôkladne prešetrená.

Vzhľadom na citlivosť situácie a prebiehajúce úkony polície, nie je v súčasnosti možné poskytnúť bližšie informácie. Na tomto mieste je dôležité zdôrazniť, že ochrana súkromia a práv všetkých zúčastnených jedincov je prioritou a prístup k informáciám by mal byť v súlade s týmto princípom.

O Redakcia

Pozri aj

Viktoria Regia, Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany avizuje rok plný podujatí

Piešťanský región je už roky známy bohatým kalendárom rôznych akcií, mesto a okolie ich ponúka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *