Na Záhorí jazdila opitá „akrobatka“ medzi mestom Šaštín-Stráže a Petrovou Vsou. Zdroj: Polícia SR
Na Záhorí jazdila opitá „akrobatka“ medzi mestom Šaštín-Stráže a Petrovou Vsou. Zdroj: Polícia SR

Za 24 hodín v kraji 3 nehody opitých vodičov

Policajti dokumentovali v Trnavskom kraji za necelých 24 hodín 3 dopravné nehody, pri ktorých boli vodiči riadne „pod parou“.

Senickí dopraváci boli privolaní k nehode auta Peugeot 206 medzi mestom Šaštín-Stráže a obcou Petrova Ves. „42-ročná žena mala v ľavotočivej zákrute vyjsť vpravo mimo cestu. S autom narazila do dopravného značenia a prevrátila sa na pravý bok. Policajti jej v dychu namerali až 2,31 promile,“ uviedla policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.

V utorok 19. septembra 2023, krátko po polnoci, boli policajti vyslaní na trnavské sídlisko Družba. Neznámy vodič na aute Škoda Octavia tam mal najskôr dostať defekt na ostrovčeku kruhového objazdu a potom mal naraziť do zaparkovaného auta Audi A6.

Ani to ho nezastavilo a v jazde mal pomaly pokračovať ďalej. Krátko na to mala z jeho auta za jazdy vyskočiť mladá žena. Policajti sa po príchode na miesto spojili nielen s majiteľom poškodenej Audi, ale aj s mladou ženou a jej ďalšími dvoma spolucestujúcimi. Nikto z účastníkov udalosti sa našťastie nezranil,“ informovala policajná hovorkyňa.

Vzápätí policajti našli aj vozidlo Škoda Octavia, ktorému sa jeho vodič práve pokúšal vymeniť koleso. Policajná hliadka 37-ročného muža podrobila dychovej skúške, pri ktorej nafúkal najskôr 1,52 promile a pri opakovanej dychovej skúške dokonca 1,69 promile.

Trnavskí dopravní policajti riešia aj dopravnú nehodu motocyklistu, ktorý mal pri obci Hrnčiarovce nad Parnou zozadu naraziť do pred ním idúceho auta. „35-ročný motorkár utrpel pri nehode vážne zranenia, s ktorými ho záchranári previezli do trnavskej nemocnice. Pri dychovej skúške mu policajti namerali v dychu 2,21 promile,“ doplnila Antalová.

Všetkých troch rieši polícia za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za jazdu pod vplyvom alkoholu si, v zmysle zákona, môžu previnilci posedieť vo väzení až 1 rok, v prípade vodiča Octavie až 2 roky.

O Policajne spravy

Pozri aj

Májový kvet, Trnava Zdroj:: Martin Hesko/Mesto Trnava

Objavte krásy Májového kvetu v Trnave

Trnava opäť ožije najkrajším obdobím pre milovníkov kvetov. Už po roku sa v srdci mesta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *