Popudinské Močidľany zdroj foto Vlado Miček

Na vodovod v Popudinských Močidľanoch sa pripojili prví obyvatelia

V stredu 29. novembra 2023 boli na verejný vodovod v Popudinských Močidľanoch v okrese Skalica pripojené prvé domy.

Slávnostné pripojenie prvého odberného miesta Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) v Popudinských Močidľanoch sa dnes uskutočnilo za účasti generálneho riaditeľa BVS Ivana Peschla, primátorky mesta Skalica Oľgy Ľuptákovej a starostky obce Popudinské Močidľany Dany Žúrkovej.

320 odberných miest

Vodovod v tejto obci na Záhorí bude zásobovať vodou viac ako 320 odberných miest, ktoré sa budú môcť spoľahnúť na dodávku kvalitnej pitnej vody aj počas letných mesiacov, kedy boli v tejto obci dlhodobo problémy s vodou.

” Ľudia v tejto obci budú mať pokojné Vianoce s vedomím, že sa už môžu spoľahnúť na dodávku kvalitnej vody z verejného vodovodu. Vodovod v tejto obci sme mohli dokončiť vďaka podpore ľudí z regiónu a našich akcionárov, ktorí nám dali dôveru a naštartovali investičný proces. Ten však musí pokračovať, aby sme zabezpečili nielen rozvoj, ale aj obnovu existujúcej infraštruktúry,” povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva BVS Ivan Peschl.

Za 3 milióny 4,5 km potrubia

Vďaka investícii za približne 3 milióny eur sa v obci vybudovalo 4,5 km dlhé vodovodné potrubie, ktoré bude zásobovať už spomínaných viac ako 320 odberných miest, čo znamená, že vodu tak bude môcť využívať viac ako tisíc obyvateľov. BVS počíta s tým, že do tejto obce ročne dodá približne 47-tisíc metrov kubických vody, čo je ekvivalentom 31 miliónov fliaš s obsahom 1,5 litra.

V Dubovciach potečie voda na jar

Popudinské Močidľany sú zo skupiny troch obcí s rovnakým problémom pripojenia na verejný vodovod. Vodovod prechádzal v ich tesnej blízkosti, a napriek tomu nemali obyvatelia prístup k pitnej vode. Výstavbu verejného vodovodu v Radošovciach BVS dokončila na jar tohto roku. Stavebne je dokončená aj výstavba vodovodu v Dubovciach, kde by mala voda z kohútikov začať tiecť v prvej polovici budúceho roka, po kolaudácii a splnení všetkých zákonných náležitostí.

Popudinské Močidľany zdroj foto Vlado Miček

Pre viac informácií sledujte náš web: www.ttkraj.sk

O Redakcia

Pozri aj

Autobusy od utorka už cez nový most v Popudinských Močidľanoch

Dnešným dňom (24.7.2023) končí odklon a zmena autobusovej dopravy Arriva, ktorá bola zavedená pre obnovu mosta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *