Piešťany Autor: Vladimír Miček
Piešťany Autor: Vladimír Miček

Na región Piešťany čaká bohatý júlový program

Leto ako má byť, plné hudby, zábavy, športu a podujatí pod holým nebom. Rezort Piešťany pozýva veľkých i malých návštevníkov do piešťanského regiónu na skvelý júlový program podujatí.

V júli si u nás naozaj prídu na svoje milovníci letnej zábavy, či už ide o koncerty, tanečné a športové podujatia alebo rôzne iné akcie, pričom sa myslelo na všetky vekové kategórie,“ povedala výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany Tatiana Nevolná.

Napríklad mesto Vrbové pozýva na rodinný festival HUNCÚTKO, v letnej záhrade reštaurácie La Musica sa bude v júli konať okrem iných aj koncert Peter Lipa Band, obec Drahovce zasa organizuje Rockový večer pod pergolou: INVICTI & RESTIME. V hudobnom pavilóne v Piešťanoch budú aj v júli nedeľné poobedné koncerty a Mango music club ponúkne po celý júl neodmysliteľnú sobotnú klubovú zábavu. Kalendár júlových podujatí je pestrý, kompletný zoznam sa nachádza na webovej stránke Rezortu Piešťany kalendar.rezortpiestany.sk,“ doplnila Nevolná.

Aj v júli budú v Piešťanoch pokračovať obľúbené splavy Váhu a komentované prehliadky mesta, Domu umenia, piešťanskej secesnej architektúry, umenia pod holým nebom i obľúbené návštevy u ornitológa na Sĺňave. Kúpeľný ostrov odhalí počas prehliadky so sprievodcom tajomstvá piešťanského bahna a termálnej vody.

Elektrárňa Piešťany zas priblíži príbeh tejto bývalej obecnej dieselovej elektrárne. Tá je dnes nielen pamiatkou a pripomienkou starých čias, ale aj úžasným miestom kultúrnych a spoločenských podujatí,“ uviedla Nevolná.

Skvelé podujatia aj v Hlohovci

V júli sa budú môcť na skvelé podujatia tešiť aj návštevníci Hlohovca. Na Hlohovskom zámku sa uskutoční oslava Letný Slnovrat „Letnice“. Hlohovská hvezdáreň zas ponúka deťom prázdninový program. Na pláži bagroviska si budú môcť fanúšikovia elektronickej hudby vychutnať City Beats – Chalcedon festival 2023.

V magickom prostredí hradu Beckov sa zasa uskutoční koncert Lenky Filipovej aj letná škola kúziel a iné akcie pre deti. Obec Ratnovce pozýva na slávne Ratnovské hody.

Rada by som ešte pozvala návštevníkov Piešťan do Kúpeľnej dvorany na neodmysliteľný Krojovaný Anna Bál 2023. V Hudobnom pavilóne v mestskom parku sa pri príležitosti 910. výročia mesta uskutoční Folklórna nedeľa. Krásne podujatia organizujú aj kúpeľné hotely. Thermia Palace ponúkne módnu šou Fera Mikloška Kvetinové svety a Hotel Esplanade zasa degustáciu vín WineDay. Hneď prvý júl bude v obci Ostrov Deň s MUFUZOU a v ten istý deň sa vo Vrbovom bude konať rodinný festival Vrbovské Vetry 2023. Podujatí bude v júli v piešťanskom regióne veľa, na všetky srdečne pozývam,“ informovala Nevolná.

O Redakcia

Pozri aj

Natáčať nehody za volantom je zakázané, hrozia za to vysoké pokuty. Zdroj: KR PZ Trnava

Natáčanie nehôd za volantom: Nebezpečná zvedavosť prišla 32 vodičov draho

V stredu 14. februára 2024 sa diaľnica D1 medzi Hlohovcom a Trnavou stala miestom vážnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *