Brodské - cyklotrasa Zdroj: NaZahori.sk
Brodské - cyklotrasa Zdroj: NaZahori.sk

Na cyklotrase pri Brodskom počítajte s obchádzkou

Na trase Moravskej cyklistickej cesty v úseku Brodské, CLO k Adamovmu prístavu je zrealizovaná obchádzka v celkovej dĺžke 5,5 km. Obchádzka bude trvať približne 3 nasledujúce roky počas výstavby nového železničného mosta.

Obchádzku označujú dočasné oranžové cyklotabuľky

Aktuálne je obchádzka vyznačená v teréne a to oranžovými dočasnými cyklotabuľkami v celkovej dĺžke 5,5 kilometrov. Obchádzka vedie od lokality Brodské, CLO, kde po pár metroch opúšťa hrádzu a spolu so žltou trasou č. 8203 – Brodské – Unín vchádza do centra obce Brodské. Žltú trasu obchádzka kopíruje až za obec, kde sa odpája a odbáča na poľnú cestu, ktorou sa opätovne napojíme na hrádzu v lokalite Za Brodským, v Rakytí (hrádza).

Obchádzka platí z oboch strán hrádze, prosíme cyklistov aby túto obchádzku rešpektovali a nepokračovali v tomto úseku ďalej po hrádzi. Taktiež upozorňujeme na zvýšený pohyb nákladných vozidiel a ťažkých strojov v tomto úseku. Obchádzka je realizovaná z dôvodu výstavby nového železničného mostu cez rieku Morava v úseku hranica SR/ČR – Brodské v rámci  projektu „Modernizácia železničnej trate Devínska Nová Ves- hranica SR/ČR“ . Obchádzku realizoval Slovenský cykloklub z prostriedkov Trnavského samosprávneho kraja.

Brodské - cyklotrasa Zdroj: NaZahori.sk
Brodské – cyklotrasa Zdroj: NaZahori.sk

Ľahká cykloturistika, vhodná aj pre rodiny s deťmi

Moravská cyklistická cesta predstavuje ľahkú cykloturistiku, ktorá je vhodná pre cykloturistov začiatočníkov, pohodárov alebo kľudne i pre rodiny s deťmi. Vo veľkej miere je trasa vedená mimo zóny dopravy a to po hrádzi rieky Moravy, po asfaltovom alebo štrkovom teréne.

Trasa je dlhá niečo cez 40 kilometrov a cykloturistom ponúka pekné výhľady na rieku Morava. V celkovej dĺžke túto rieku kopíruje. Vedie od cykloturistickej križovatky na Baťovom kanály až k Moravskému Sv. Jánu, kde končí na križovatke s diaľkovou transeurópskou trasou EuroVelo 13 – Cesta železnej opony.

O Redakcia

Pozri aj

TTSK: Na Záhorí sú ďalšie dva úseky Moravskej cyklomagistrály

Trnavský samosprávny kraj (TTSK): Medzi Moravským Svätým Jánom a Brodským vznikli ďalšie dva úseky Moravskej cyklomagistrály. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *