zdroj: KR PZ v TT
zdroj: KR PZ v TT

Na Búroch jazdil bez vodičáku a s viac ako 1 promile

Senickí dopraváci v stredu 8.10.2023 prekvapili 45-ročného muža, keď mu oznámili, že nejazdí na e-kolobežke, ale na malom motocykli.  NaZahori.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Policajti si muža všimli krátko po 14:00 h, na Školskej ulici v obci Borský Mikuláš. Ich pozornosť zaujal tým, že na malom elektrickom skútri jazdil bez prilby.

E-JAZDEC ŠOFÉROVAL POD VPLYVOM 

Vodiča zastavili a v rámci kontroly ho podrobili aj dychovej skúške. V dychu mu namerali 1,06 promile, pri opakovanej skúške 1,17 promile.

NEMAL VODIČÁK ANI ZNAČKY  

Policajná hliadka navyše zistila, že pán nie je držiteľom vodičského preukazu, ktorý už je na vedenie tohto vozidla potrebný. Na motocykli taktiež chýbali potrebné evidenčné čísla. Poverený policajt obvinil vodiča z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu môže v zmysle zákona, hroziť trest odňatia slobody až na 1 rok.  

ZISTITE SI, ČO KUPUJETE

„Odporúčame, aby ste si pred kúpou elektrických kolobežiek a iných elektrických vozidiel u predajcu riadne overili, či svojou konštrukciu, výkonom či maximálnou rýchlosťou nespadajú už do kategórie malých motocyklov, a teda nie je na ich šoférovanie potrebný vodičský preukaz, riadne upevnená prilba a šoférovanie zásadne iba v triezvom stave,“ dopĺňa krajská hovorkyňa polície.

O Policajne spravy

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: TTkraj.sk

VIDEO: Dnes Vianoce pri slamenom domčeku na Búroch

Obec Borský Mikuláš pozýva na adventné podujatie “Vianoce pri slamenom domčeku” (Sumorovci) v časti Borský …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *