Myjavsko: Nebezpečný recidivista napadol suseda a jeho priateľku

Na zadržanie nebezpečného páchateľa v okrese Myjava boli nasadení kukláči aj policajní vyjednávači. NaZáhorí.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Katarína Kuzmová.

Myjavskí policajti vzniesli obvinenie 68-ročnému mužovi pre prečin Nebezpečné vyhrážanie v súbehu s prečinom Ublíženie na zdraví.

Počas vyšetrovania bolo zistené, že obvinený na poli v okrese Myjava jazdil s vozidlom takým spôsobom, že ho nasmeroval proti svojmu susedovi. Ten našťastie stihol pred autom uskočiť. Potom ako obvinený zastavil, začal sa hádať s poškodeným a následne ho napadol s kladivom. Udrel ho do nohy, v dôsledku čoho spadol poškodený na zem. Obvinený však v útokoch na dolné končatiny muža neprestal, pričom opakovane kričal slová ,,už ťa zabijem“.

Poškodenému na pomoc dobehla jeho priateľka, ktorú obvinený udrel do oblasti tváre a zobral jej dioptrické okuliare. Následne sa poškodenému a jeho priateľke spoločne podarilo obvinenému kladivo z rúk vytrhnúť. Potom páchateľ nasadol do auta, pričom cez otvorené okno ešte udrel poškodenú päsťou do tváre. Z miesta činu následne a vozidle ušiel. Poškodeným boli útokom páchateľa spôsobené pomliaždeniny a zlomeniny.

Policajti, so súhlasom prokurátora na zdržanie páchateľa, okamžite vyrazili do miesta jeho trvalého pobytu. Muž sa však pred hliadkou uzamkol v rodinnom dome so psom a odmietal komunikovať. Spolu s ním sa v dome nachádzala aj jeho priateľka.

Po zhodnotení situácie boli okamžite na miesto vyslaní príslušníci Pohotovostnej  motorizovanej jednotky, Pohotovostného policajného útvaru a aj policajní vyjednávači. Páchateľ po viac ako hodinovej komunikácii s vyjednávačom dobrovoľne odomkol rodinný dom a vyšiel von, kde bol zadržaný a eskortovaný na policajné oddelenie.

“Poverený príslušník spracoval na obvineného podnet na podanie návrhu na jeho väzobné trestné stíhanie. Obvinený, ktorý bol v minulosti už 8 krát súdne trestaný, si na rozhodnutie o väzbe počkal v cele policajného zaistenia,” doplnila policajná hovorkyňa.

O Policajne spravy

Pozri aj

Na víkend je vyhlásený 2. stupeň výstrahy pre intenzívny dážď

Meteorológovia Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMU) vyhlásili od piatka 22:00 h výstrahu 2. stupňa na 48 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *