zdroj: Polícia TT kraj
zdroj: Polícia TT kraj

Polícia potvrdila nález mŕtveho muža v Dojči

Krajský vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy a policajti naďalej intenzívne vyšetrujú prípad, ktorý sa stal včera popoludní v obci Dojč, v okrese Senica. NaZahori.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Polícia začala konať na základe oznámenia syna, ktorý našiel svoju 40 -ročnú matku ležať doma na zemi bez známok života. Na miesto sme vyslali viaceré zložky a oblasť sme z dôvodu, že by osoba mohla byť na úteku ozbrojená, uzavreli.

PÁTRALI SME S DRONOM AJ TERMOVÍZIOU

„Polícia pracovala aj s informáciou, že muž mal po útoku utiecť do neďalekého lesa. Okrem tímu, ktorý vykonával obhliadku miesta činu, sme na vypátranie osoby nasadili viacero policajných hliadok, ktoré osobu hľadali do neskorej noci. Po mužovi policajti pátrali aj za pomoci dronu s termovíziou,“ spresnila Antalová.

POLICAJTI MUŽA VYPÁTRALI

Podozrivého 69-ročného muža nakoniec policajti našli krátko pred polnocou, bez známok života.

ZBRAŇ MAL MAŤ V NELEGÁLNEJ DRŽBE

Podozrivý muž bol v minulosti držiteľom zbrojného preukazu a v legálnej držbe mal aj strelnú zbraň. V roku 2017 mu skončila platnosť zbrojného preukazu a preto zbraň zákonným spôsobom odovzdal do úschovy policajného zboru. Zbraň, ktorú pravdepodobne použil pri útoku, bola v jeho nelegálnej držbe. V súvislosti s rodinou polícia za posledné obdobie neeviduje žiadne podnety, ktoré by nasvedčovali domácemu násiliu.

NA PRÍPADE SA ĎALEJ PRACUJE

„Policajti kriminálnej polície naďalej vyhodnocujú a analyzujú všetky informácie súvisiace s vraždou, zisťujú motív konania osoby, ako aj ďalšie okolnosti, ktoré s prípadom súvisia,“ doplnila krajská hovorkyňa polície.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

TTSK: Župa bude spolupracovať s Ústavom pamäti národa

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) podpísal memorandum o spolupráci s Ústavom pamäti národa (ÚPN). Memorandum zahŕňa spoluprácu s verejnoprávnou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *