Ilustračné foto Zdroj: KR PZ Trnava
Ilustračné foto Zdroj: KR PZ Trnava

Muž sa obohatil na úkor invalidného dôchodcu

Lúpež v meste Veľký Meder, ktorá sa stala v utorok 7. novembra, rieši dunajskostredský vyšetrovateľ. Obeťou sa stal invalidný dôchodca, a z trestného činu vyšetrovateľ obvinil 33-ročného muža. Vyšetrovateľ tiež predložil návrh na väzobné stíhanie podozrivého.

Polícia bola o lúpeži informovaná krátko po 10.00 hodine ráno. Bezodkladne na miesto zločinu vyslala hliadku, ktorá tam dorazilo v priebehu niekoľkých minút.

Miesto pomoci prišlo fyzické násilie

Starší muž na invalidnom vozíku si mal s príbuzným vybrať v bankomate sumu 500 eur. Namiesto očakávanej pomoci 61-ročnému dôchodcovi zdvihol na neho jeho spoločník ruku. Po krátkej potýčke sa mladší muž zmocnil peňazí v peňaženke a rýchlo sa vzdialil z miesta činu.

Polícia podozrivého zadržala ihneď po skutku

Polícia na mieste okamžite začala konať. Zatiaľ čo jeden z policajtov spolu s kolegami z mestskej polície pátral po páchateľovi v meste, druhá policajtka zostala pri staršom mužovi. Za niekoľko minút sa policajtom podarilo nájsť a zadržať podozrivého. Následne boli obaja muži eskortovaní na kriminálnu políciu do Dunajskej Stredy.

Polícia označila skutok ako lúpež

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 33-ročnému mužovi z lúpeže. V prípade odsúdenia mu podľa zákona hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov. Do rozhodnutia o jeho väzobnom stíhanie zostáva v policajnej cele.

Polícia označila skutok ako lúpež. Zdroj: KR PZ Trnava
Polícia označila skutok ako lúpež. Zdroj: KR PZ Trnava

O Redakcia

Pozri aj

TTSK postavil vo Veľkom Mederi úplne nový internát. Zdroj: TTSK

TTSK postavil vo Veľkom Mederi úplne nový internát

Trnavský samosprávny kraj vybudoval nový internát pri Obchodnej akadémii vo Veľkom Mederi, ktorý slávnostne otvoril …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *