zdroj: Polícia SR

Muž mal zabiť roxorovou tyčov psa v Dolnom Štále

Vyšetrovateľ oddelenia Bratislava odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ vzniesol obvinenie 55-ročnému mužovi T. F. z obce Dolný Štál v okrese Dunajská Streda pre trestný čin týranie zvierat .Informuje o tom Polícia SR.

Podľa zistení enviropolicajtov mal muž v marci tohto roka na svojom pozemku v obci Dolný Štál udierať do hlavy roxorovou tyčou psa iného majiteľa, ktorý napadol na ulici jeho psa.

Svojim konaním obvinený spôsobil dvojročnému samcovi plemena Border Terrier roztrieštenie kostí lebky a devastačné poškodenie mozgu, v dôsledku čoho došlo k úhynu psa. Mŕtvolu zvieraťa mal následne uložiť do kartónovej krabice a ponechať si ju doma. Neskôr ju vydal majiteľovi uhynutého psa.

VAROVANIE OD POLÍCIE AJ PRE TAKÉTO PRÍPADY

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti.

V prípade, že osoba týra zviera, hoci bola za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutá alebo za taký čin bola v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdená alebo týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, alebo utýra zviera, je takéto konanie považované za trestný čin a môže byť potrestaná odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha vyššie uvedený čin na viacerých zvieratách, alebo verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti alebo na zvierati osobitne chránenom zákonom, alebo závažnejším spôsobom konania.

zdroj: Polícia SR

O Redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *