MŠK BO Holíč – BK DSG Dunajská Streda

MŠK BO Holíč s tesnou výhrou nad Dunajskou Stredou!

Basketbalisti MŠK BO Holíč nadviazali v zápase s Dunajskou Stredou na zápas 2. kola, v ktorom dokázali zvíťaziť po vyrovnanom výkone na palubovke súpera z Nitry.

MŠK BO Holíč – BK DSG Dunajská Streda 66:61 (34:29)

Body a zostava Holíč: Hanusek 19, Jaborník 15, Snopko 12, Pukančík 10, Došek 4, Kovárik 4, Chrenka 2, Kubinec, Mihaliska, Burský, tréner: Marenčík Ľ.

V druhom domácom stretnutí prebiehajúcej sezóny, sa basketbalisti Holíča postavili tvárou v tvár súperovi z Dunajskej Stredy. Súper dorazil v plnej sile 12-tich hráčov a na druhej strane Holíču chýbali dvaja dôležití podkošoví hráči z ich základnej rotácie.

Priebeh zápasu

Začiatok zápasu bol v prospech hosťujúceho tímu, ktorý sa rýchlo ujal vedenia a následne svoj náskok ešte zvýšil na 4:0. Holíč však reagoval úspešnými trojkovými strelami, pretože hostia si vybrali zónovú obranu. Ku koncu prvého časti sa Holíčanom podarilo vybudovať 6-bodový náskok, ktorý si udržali až do začiatku druhého dejstva.

Druhý úsek bol veľmi podobný prvému. Holíčanom sa nedarilo presadzovať sa v podkošovom priestore, a tak sa rozhodli viac využívať trojkových hodov. Hostia sa však na rozdiel od domácich v tomto priestore výrazne presadzovali. Napriek tomu sa domácim podarilo uchovať 5-bodový náskok až do polčasovej prestávky, čo im zabezpečilo malú výhodu.

Druhý polčas bol zrkadlom toho prvého. Hostia Holíčanov zaskočili svojou kvalitnou obranou, čo vyústilo do množstva nevynútených chýb a faulov domácich. Našťastie, v kľúčových momentoch zápasu sa Záhorákom podarilo efektívne reagovať na obidvoch stranách ihriska, čo im umožnilo dotiahnuť zápas do víťazného konca. Toto druhé víťazstvo v rade by malo Holíč posunúť na vyššiu priečku v priebežnej tabuľke. Je potrebné zdôrazniť, že súper predviedol veľmi sympatický a bojovný výkon, ktorý domácim znepríjemnil celý zápas.

MŠK BO Holíč 2023-24

Mediálny partner

O Redakcia

Pozri aj

Horúčavy trápia nielen ľudí, ale aj zvieratá

K prehriatiu zvierat v tomto horúcom letnom období môže dôjsť veľmi jednoducho a rýchlo, preto by …