Rekonštrukcia mostu - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Rekonštrukcia mostu - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Mostné premostenie za obcou Šoporňa môže byť uzavreté

Za obcou Šoporňa v Trnavskom kraji prebieha modernizácia cesty II/573, vrátane rekonštrukcie mosta M2255 cez potok Jarčie.

Aby sa zmiernili dopravné obmedzenia pre osobnú a autobusovú dopravu, bolo postavené dočasné mostné premostenie vedľa existujúceho mosta. Toto premostenie má v budúcnosti slúžiť správe a údržbe ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) pri podobných rekonštrukciách.

Nosnosť tohto dočasného premostenia je stanovená na maximálne 12 ton, s výnimkou autobusov, pre ktoré je prejazd povolený. Všetky ostatné vozidlá s hmotnosťou nad 12 ton sú povinné využiť riadne značenú obchádzkovú trasu. Napriek tomu mnohé z týchto vozidiel nerešpektujú tieto obmedzenia a poškodzujú mostné premostenie.

Rekonštrukcia mostu - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Rekonštrukcia mostu cez potok Jarčie Autor: Vladimír Miček

Porušovanie dopravných obmedzení, najmä prejazdom ťažkej poľnohospodárskej techniky, viedlo k poškodeniu premostenia. Toto poškodenie je teraz predmetom trestného konania pre všeobecné ohrozenie,“ uviedla krajská správa údržby ciest.

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja vyzýva všetkých vodičov, aby rešpektovali dopravné značenie a neporušovali zákaz prejazdu. V prípade, že sa tieto obmedzenia budú naďalej ignorovať, bude SÚC TTSK nútený uzavrieť premostenie až do ukončenia rekonštrukcie.

O Redakcia

Pozri aj

Nešťastie na cestách: Stret s autom skončil pre vodiča s fatálnym koncom. Zdroj: Polícia SR

Nešťastie na cestách: Stret s autom skončil pre vodiča s fatálnym koncom

V okrese Galanta sa odohrala tragická dopravná nehoda, pri ktorej prišiel o život starší vodič. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *