Rekonštrukcia mostu - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Rekonštrukcia mostu - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Most v Seredi sa otvorí pre chodcov, cyklistov a železničnú dopravu

Most na ceste I/61 nad železničnou traťou v Seredi sa od 1. septembra sprístupní pre chodcov, cyklistov a železničnú dopravu. Informoval o tom Martin Guzi zo Slovenskej správy ciest (SSC).

SSC zabezpečila pohyb cyklistov a chodcov na moste dopravným značením. Otvorenie mosta vyplynulo z dnešnej dohody zástupcov SSC, ŽSR, okresného úradu Trnava a KDI Trnava,“ uviedol Guzi.

Pre havarijný stav sa most v uplynulom mesiaci podoprel, čo znamená, že nehrozí jeho zrútenie. Most sa podopieral na základe projektu dočasného zabezpečenia prevádzky objektu, súčasťou ktorého boli aj statické skúšky.

SSC pripravuje rekonštrukciu mosta, kedy sa starý most postavený v roku 1950 zbúra a na jeho mieste sa postaví nový most. „Začiatok stavebných prác  očakávame po ukončení verejného obstarávania na zhotoviteľa nového mosta v prvom štvrťroku 2024,“ doplnil Guzi.

Doba rekonštrukcie sa predpokladá na 12 mesiacov. Počas realizácie prác bude zabezpečený prechod pre peších a cyklistov po dočasnej lávke so šírkou 3 m.

Rekonštrukcia mostu - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Rekonštrukcia mostu – ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

O Redakcia

Pozri aj

Primátor Ondrej Kurbel (vpravo) rokoval so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy SR Igorom Chomom (vľavo). Zdroj: Mesto Sereď

V Seredi riešili problematiku mostu zástupcovia ministerstva dopravy

Od mája minulého roka trápi Sereď uzatvorená komunikácia ponad železnicu. Práve o nej rokoval primátor …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *