Mládežnícki hádzanári z MHK Piešťany úspešní v Prahe
Mládežnícki hádzanári z MHK Piešťany úspešní v Prahe

Mládežnícki hádzanári z MHK Piešťany úspešní v Prahe

Družstvá MHK Piešťany ovládli medzinárodný turnaj v Prahe. Získali tri zlaté medaily, jedno striebro a bronz.

Cez víkend sa zúčastnili mládežnícke družstvá MHK Piešťany turnaja Prague open beach handball 2023. Turnaj absolvovali dorastenky s názvom Piešťanské Kočky, staršie žiačky s názvom Piešťanské Kočičky, starší žiaci s názvom Piešťanské hviezdy, mladšie žiačky s názvom Piešťanské Koťata, mladší žiaci s názvom Piňďovci a prípravka U10 s názvom MHK Piešťany.

Piešťanské Kočky odohrali veľmi náročný turnaj a postupne prehrali s Českou reprezentáciou 2:0, so Sláviou Praha Červené karkulky 2:1 po nájazdoch, s Vršovickými fifinkami 2:1 po nájazdoch, s Alpinami Milevsko 2:1 a porazili Vršovické princezny 2:0. V súboji o konečné 5. miesto prehrali s Vršovickými princeznami prvý polčas o gól a druhý až na zlatý gól. Celkovo teda prehrali 2:0. Nakoniec tak obsadili konečné 6. miesto.

Piešťanské Hviezdy vyhrali s Mělnikom 2:0, prehrali s výberom Prahy Lvíčatami 0:2, prehrali s Vršovickými bombarďákmi 1:2 po nájazdoch, vyhrali s Horkou na Morave 2:1 na nájazdy, so Zelenáčmi Úvaly 2:1 na nájazdy a s Kebabmi do ruky Mělník 2:0. Do semifinále tak postúpili z druhého miesta. V semifinále vyhrali nad Zelenáčmi z Úval 2:1 po nájazdoch. V záverečnom zápase celého turnaja pred všetkými účastníkmi turnaja prehrali s výberom Prahy Levíčatami 2:0 a obsadili tak vynikajúce 2. miesto.

Piešťanské Kočičky bez jedinej prehry

Piešťanské Kočičky prešli celým turnajom bez jedinej prehry. Prehrali iba jeden polčas v záverečnom zápase turnaja. Postupne vyhrali nad Alpinky Milevsko 2:0, Háje I 2:0, Vršovické bombarďáčky 2:0, Háje II 2:0, Alpinky Milevsko 2:0, Vršovické bombarďáčky 2:0, Háje II 2:0 a Háje I 2:1 na nájazdy.

Mládežnícki hádzanári z MHK Piešťany úspešní v Prahe
Mládežnícki hádzanári z MHK Piešťany úspešní v Prahe

Mladší žiaci hrali v spojenej kategórii dievčatá a chlapci. V skupine Piňdovci porazili Milevsko 2:0, Zelených otrokov 2:0 a prehrali s Vršovickou jízdou 1:2 na nájazdy a Raptors 0:2. V tabuľke však poskočili s najlepším skóre na druhé miesto a postúpili do semifinále.

V druhej skupine Piešťanské koťata porazili Porubu 2:0, Limetky 2:0, Vršovickú jízdu 2:1 po nájazdoch a prehrali na nájazdy 1:2 s Raptors junior Kostelec. V mini tabuľke troch šesťbodových tímov obsadili druhé miesto a rovnako ako chlapci postúpili do semifinále.

V semifinále Pinďovci podľahli Raptors 1:2 na nájazdy a Piešťanské koťata prehrali tesne oba polčasy a prehrali 0:2. V boji o tretie miesto sa stretli dve piešťanské družstvá Pinďovci a Koťata a na nájazdy boli úspešnejší chlapci a vyhrali 2:1. Pinďovci tak obsadili tretie miesto a Koťata vyhrali dievčenskú časť.

Prípravky U10 na turnaji pod názvom Špunti na písku v rámci propagácie plážovej hádzanej nenašli počas celého turnaja premožiteľa a celý turnaj vyhrali. Chlapci tak potvrdili svoju vysokú výkonnosť a po titule majstrov Slovenska v hádzanej rýchlo preladili na plážovú hádzanú a bezkonkurenčne ovládli náročný turnaj v Prahe. Postupne tak zdolali Sokol Vršovice, Raptors Kostelec nad Labem, Milevsko I, Milevsko II, Žabičky Praha Háje, Mělnik I, Mělnik II, Příbramská mláďata, Sluníčka – DHC Plzeň.

Hráči z Piešťan tak boli najúspešnejším klubom na tomto významnom medzinárodnom hádzanárskom festivale.

Zostavy tímov MHK Piešťany

Piešťanské Kočky:  Barlová, Sýkorová – Antalová, Tóthová, Miklušáková, Samuhelová, Zigová, Brandhuber, Noskovičová, Kopálová, Gogová

Piešťanské Kočičky : Barlová, Sýkorová –  Brandhuber, Noskovičová, Kopálová, Gogová, Bachňáková, Blašková L., Moravčíková H., Dorošová, Rúbalová

Piešťanské Koťata : Mydlová  –   Bachňáková, Blašková L., Moravčíková H., Dorošová, Rúbalová Maslíková, Blašková M. ,Moravčíková L.

Piešťanské hviezdy: Greif. Nedorost, – Haring, Pelcl, Soldán, Vrba,Mydlo, Montgomery

Piňďovci : Greif. Nedorost,- Antal, Brandhuber, Hrubina,  Hudák, Vencl, Fidler

Prípravka U10: Antal, Brandhuber, Hudák, Vencl, Fidler

O Redakcia

Pozri aj

Viktoria Regia, Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany avizuje rok plný podujatí

Piešťanský región je už roky známy bohatým kalendárom rôznych akcií, mesto a okolie ich ponúka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *