MFK Ružomberok – MFK Skalica 2:1 (0:1) Autor: Rudo Maškurica/MFK Ružomberok

MFK Skalica sa po nádejnom polčase vrátil bez bodov

MFK Skalica v 2. kole Niké ligy vycestoval do Ružomberka, kde si do polčasu vytvorila vedenie gólom Olivera Podhorina po štandardnej situácii. Následne však v druhom dejstve svoje vedenie stratila a napokon nesiahla ani na bod.

MFK Ružomberok – MFK Skalica 2:1 (0:1)

Góly: 55. Gerec, 71. Domonkos – 11. Podhorin. Rozhodovali: Ziemba – Ferenc, Vass, ŽK: Lavrinčík – Kousal, Ranko, Baumgartner, 940 divákov

MFK Ružomberok: Krajčírik – Kotula, J. Maslo, Malý, Selecký (80. Mrva) – Luterán, Múdry (46. Lavrinčík) – Chrien (46. Šefčík), Domonkos (80. Zsigmund), Chobot – Gerec (80. Boďa)

MFK Skalica: Luksch – Krčík, Podhorin, Ranko, Matejov – Nagy – Kousal (70. Baumgartner), Haša (61. Vlasko), Mášik – Yao (70. Hollý) – Sobczyk (60. Smékal)

1. polčas

Skalica vstúpila do zápasu aktívne a držala loptu viacej na kopačkách. V 9. minúte si na center Martina Mášika nabehol Roman Haša a hlavou tesne minul horný roh domácej brány. Následne Yann Yao potiahol brejk po ľavej strane, prihral nabiehajúcemu Jakubovi Kousalovi, ktorý minul bránu. 11. minúta priniesla radosť Skaličanov, keď na rohový kop Martina Mášika nabehol Oliver Podhorin a hlavou otvoril skóre zápasu – 0:1. Následne prišli aj šance Ružomberka, kedy sa najskôr domáci Marián Chobot prekľučkoval po ľavej strane a poslal nebezpečnú prihrávku pred našu bránku, ktorú ale domáci nezachytili, o minútu neskôr ten istý hráč centroval do veľkého vápna, kde minul loptu tesne hlavou Martin Chrien. Po prvom polčase Skalica viedla 0:1.

2. polčas

Po výmene strán boli aktívnejší domáci Ružomberčania, ktorí urobili dve striedania, naopak, Skalica zostala po úvodných minútach druhého polčasu pasívna, čím umožnila domácim vyrovnať. V 49. minúte dostal Samuel Šefčík kolmú prihrávku, potiahol útok, no na jeho strelu dobre zareagoval náš gólman Matěj Luksch. O minútu neskôr poslal Šefčíkovú prihrávku z hranice 16-tky Kotula krížnou strelou na našu bránu, no Luksch jeho strelu vyrazil tesne vedľa žrde na rohový kop. Po tejto štandardnej situácii Samuel Lavrinčík z diaľky mieril tesne nad brvno. 55. minúta priniesla vyrovnanie domácich na 1:1, keď si Štefan Grec nabehol hlavou na center Šefčíka. V 64. minúte skúšal šťastie Chobot, no jeho strela z hranice 16-tky letela ponad brvno. Peknú šancu Skalice priniesla 67. minúta kedy Adam Krčík spoza 16-tky nebezpečne vypálil na domácu bránku, no Krajčírik vyrazil jeho strelu na rohový kop.

V 71. minúte sa dostala vyrazená lopta ku Gerecovi, a jeho následnú prihrávku poslal Kristóf Domonkos do našej siete. Následne dal hlavný arbiter stretnutia preveriť gól systému VAR, ktorý ofsajdové postavenie nepotvrdil a Ružomberčania tak viedli 2:1. V 76. minúte sa pokúsil o vyrovnanie Ján Vlasko, no jeho nebezpečnú strelu odkopol z bránkovej čiary Ján Maslo. Rovnako aj Martin Mášik poslal nebezpečnú strelu spoza 16-tky na domáceho brankára, ktorý ju vyrazil spod brvna na rohový kop. Po rohu sa lopta odrazila ešte k Baumgartnerovi, no ten spoza 16-tky mieril tesne nad bránu Ružomberka. Skaličania nedokázali v druhom polčase včas zareagovať na zvýšenú aktivitu domácich, čo ich napokon stálo tri body – 2:1

Hlasy po zápase

Oliver Podhorin, strelec gólu Skalice: „Do zápasu sme vstúpili aktívne, podarilo sa nám získavať lopty na polovici súpera, z čoho pramenila aj štandardná situácia. Som rád, že sa nám z nej podarilo skórovať. Z toho pohľadu bol prvý polčas z našej strany vydarený. Mrzí ma, že druhý polčas sme súperovi nechali veľa priestoru. Nedarilo sa nám držať loptu. Z toho tlaku vyplynuli inkasované góly, ktorým sa určite dalo predísť. Následne sme mali fázu, kde sme loptu mali viac na nohe, avšak vytvorili sme si iba jednu sľubnú situáciu, kde to z pred brány vykopával súperov hráč. Z ďalších náznakov sa nám vážnejšie bránu Ružomberka ohroziť nepodarilo. Verím, že máme skúsenosti a kvalitu na to, aby sme takéto zápasy dotiahli do víťazného konca.

Pavol Majerník, tréner Skalice: „Myslím si, že to bol veľmi solídny prvý polčas z našej strany. Dali sme rýchly gól zo štandardky a nedovoľovali sme súperovi dostávať sa do nejakých šancí. Veľmi dobre sme bránili a mali sme celkom solídny prechod do útoku. V druhom polčase sme ešte nejako fungovali desať minút, ale potom sme už začali byť veľmi pasívni a po druhom góle sme neukázali až takú kvalitu, aby sme ešte zvrátili výsledok. Chceme hrať stabilne celých 90 minút, zatiaľ sa nám to darí len v jednom polčase. Chalanov sme nabádali, aby boli ostražití, ostrí, aby zostali pri hre z prvého polčasu, no už sme boli pasívni, škrípal nám prechod do útoku, po zisku lopty sme ju hneď strácali a nedostávali sme sa na súperovu polovicu, kde by sme mali byť nebezpeční. Musíme pracovať ďalej, v nasledujúcom zápase nás čaká náročný Slovan Bratislava.

Zdroj: MFK Skalica