FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Skalica 0:1
FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Skalica 0:1

MFK Skalica naplno bodoval v Zlatých Moravciach

V dvanástom kole Niké ligy sa futbalisti MFK Skalica vydali na súboj proti Zlatým Moravciam.

Tento tím už v tejto sezóne na vlastnom trávniku Skalica zdolala výsledkom 2:0. Skalica bola pred zápasom favoritom, vzhľadom na to, že Zlaté Moravce sa nachádzajú na poslednom mieste ligovej tabuľky a zatiaľ sa im nepodarilo zaznamenať víťazstvo.

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Skalica 0:1 (0:0)

Gól: 51. R. Haša, rozhodovali: Kružliak – Hancko, Vitko, ŽK: Suľa – Ranko, diváci: 830.

FC ViOn Zlaté Moravce: M. Knobloch – V. Majdan, G. Tumma (63. R. Čerepkai), P. Mijić, D. Duga (81. J. Michael Weir), K. Mondek (63. J. Švec), B. Sluka (46. J. Kalu Nsumoh), S. Suľa, A. Brenkus (63. M. Gono), F. Balaj, M. Čonka

MFK Skalica: M. Junas – A. Krčík, M. Ranko, O. Podhorin, O. Rudzan, M. Nagy, M. Mášik (68. M. Hollý), A. Morong (86. R. Matejov), R. Haša (68. A. Sobczyk), D. Smékal, A. Gaži (75. Y. Michael Yao)

Priebeh zápasu

Zápas začal lepšie pre Skalicu, keď už v 2. minúte Gaži pokúsil ohroziť domácu bránu, jeho pokus však skončil na žrdi. V priebehu zápasu sa nediali žiadne zásadné udalosti. V 40. minúte sa Mášik dostal do dobrej pozície pred šestnástkou, ale kvôli nesprávnej prihrávke nedokázal útok dokončiť. Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou 0:0.

Druhý polčas začal šancou Mášika, ktorý však narazil na obranu v podobe Majdana. V 51. minúte Skalica prešla do vedenia po tom, čo sa strela Moronga odrazila od brvna do žrde a pred bránu, kde už na ňu čakal Haša a otvoril skóre zápasu. Zlaté Moravce sa snažili o vyrovnanie, ale Mijićov pokus minul bránu.

V 60. minúte sa Mášikov center dostal k Podhorinovi, ktorého hlavičku brankár Knobloch vyrazil na roh. V 72. minúte sa domáci tím dostal do šance, keď Balajov pokus zastavil Junas. Záver zápasu priniesol ešte jednu šancu pre domáci tím. Kapitán Skalice Nagy zablokoval šancu Majdana a Balajov pokus skončil nad bránou.

Hlasy po zápase

Vladimír Cifranič, tréner FC ViOn: “Boli sme nútení upraviť naše rozostavenie na ihrisku, keďže nám absentujú defenzívny stopéri. V ofenzíve nám chýba schopnosť preniknúť obranou súpera. Po obdržanom góle sme sa snažili otočiť výsledok, no naša kvalita, najmä v oblasti streľby, nie je dostatočná. Skalica zápas úspešne kontrolovala. V posledných troch kritických zápasoch sme získali len jeden bod a je na nás, aby sme túto situáciu zlepšili. Je zrejmé, že nikto nie je spokojný – tréneri, hráči, ani vedenie. Je nevyhnutné prijať určité opatrenia. Ak rozhodnutie príde z vedenia klubu, akceptujem ho. Naša situácia je ešte komplikovanejšia vzhľadom na zranenie Tummu, ktorý má zlomené rebro. Ešte neviem, ako zostavím tím na ďalší zápas.

Pavol Majerník, tréner MFK Skalice: “Prvý polčas bol plný bojov medzi šestnástkami, hoci sme hneď na úvod nevyužili výraznú šancu. Po prestávke sa nám podarilo skórovať, je však škoda, že sme zápas nezapečatili skôr. Domáci nás prekvapili svojim rozostavením a experimentovali s rôznymi taktikami. Napriek tomu sme si víťazstvo udržali. Som vďačný za získané tri body.

O Redakcia

Pozri aj

ZŠ Mallého Skalica zdroj: archív školy

Skalica podala žiadosť o dotáciu pre školu na takmer 1 milión eur

Mesto Skalica aktívne pracuje na zlepšení svojho environmentálneho odtlačku a v rámci toho podalo žiadosť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *