Zeleň - ilustračné foto. Autor: Vladimír Miček
Zeleň - ilustračné foto. Autor: Vladimír Miček

Skalica vysvetľuje, prečo sú niektoré plochy nekosené

Kosenie trávnatých plôch patrí k základným úkonom údržby zelene. Intenzívne kosenie však škodí faune, ktorá trávnaté porasty využíva pre svoj životný priestor. Informuje mesto Skalica.

Nekosené plochy prinášajú viacero benefitov, medzi ktoré patrí nielen ochladzovanie priestoru, ale aj znížený výpar vody a zvýšený výskyt hmyzu, ktorý je následne potravou pre vtáctvo,“ uviedlo mesto.

Ako doplnilo, už minulý rok upustili od kosenia niektorých plôch. „V tomto trende pokračujeme i tento rok v týchto lokalitách – SNP, Hájek (vrchná časť), Pod Hájkom, Tehelňa, Dr. Clementisa, Lúčky, Trávniky, plocha pri Budvarke, svahy pri kalvárii a rotunde, svah na Petrovskej, svah na Nádražnej pod Domom smútku a vedľa Evanjelického cintorína, Krivé Kúty (časť pri potoku),“ vymenovala samospráva miesta, kde sa nekosí.

Nekosené plochy sú zabezpečené v takom trende, že časti pri cestách a chodníkoch sú kosené štandardne. Vždy je vykosený pás o šírke jeden až tri metre vedľa chodníkov. Prípadne, ak ide o väčšiu nekosenú plochu, sú vykosené cestičky cez danú plochu. Alebo je takáto plocha rozdelená vykosenými časťami na menšie,“ informovalo mesto Skalica.

Zeleň - ilustračné foto. Autor: Vladimír Miček
Zeleň – ilustračné foto. Autor: Vladimír Miček

O Redakcia

Pozri aj

Občania na skalickom zastupiteľstve 21.2.2024. Zdroj: NaZahori.sk

Skalickí poslanci vypočuli hlas ľudu a VZN o parkovaní neschválili

V stredu 21.2.2024 zasadal poslanecký zbor mesta Skalica. “Horúcim” bodom programu bol Návrh VZN o …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *