Mesto Senica vybuduje novú zastávku pri zimnom štadióne. Zdroj: Mesto Senica
Mesto Senica vybuduje novú zastávku pri zimnom štadióne. Zdroj: Mesto Senica

Mesto Senica vybuduje novú zastávku pri zimnom štadióne

Mesto Senica sa v rámci vylepšovania infraštruktúry a zvyšovania bezpečnosti pripravuje na vybudovanie novej autobusovej zastávky pri zimnom štadióne. Tento projekt je súčasťou jesenných investičných akcií mesta.

Našim hlavným cieľom je urobiť prevádzku mestské hromadnej dopravy efektívnejšou. Zároveň je snahou zabezpečiť vyššiu bezpečnosť pre všetkých cestujúcich pri nástupe a výstupe z autobusu. Aktuálna poloha autobusovej zastávky sa ukázala ako nevyhovujúca. Keďže autobus musí obísť celý zimný štadión, čo pri športových podujatiach môže spôsobiť kolízne situácie,” uvádza Ing. arch. Michaela Fordinálová z Oddelenia výstavby a dopravy Mestského úradu Senica.

Nová zastávka MHD bude situovaná na doteraz nevyužitej spevnenej ploche za súčasným parkoviskom, čo umožní autobusom pokračovať priamo na Sadovú ulicu bez nutnosti obchádzania zimného štadióna. Fordinálová tiež približuje, že pri novej zastávke sa zároveň vytvorí nová komunikácia pre peších s bezbariérovým prístupom.

Termín dokončenia výstavby je naplánovaný na dva mesiace dopredu. Pracujeme na tom, aby naše mesto bolo čo najbezpečnejšie a najpríjemnejšie pre všetkých našich obyvateľov.

O Redakcia

Pozri aj

Aktualizované protest: Rozsiahle dopravné obmedzenia v TT kraji

Protest farmárov prehľad presunov: V súvislosti s ohlásenými zhromaždeniami poľnohospodárov a farmárov polícia Trnavského kraja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *