Mesto Piešťany mení staré okná na ZŠ F. E. Scherera za nové

Mesto Piešťany intenzívne pracuje na modernizácii a obnove svojich školských zariadení. Krokmi smerom k zlepšeniu infraštruktúry patria nielen práce na vytvorení spevnených plôch pre 118 nových cyklostojanov na areáloch piatich základných škôl, ale aj rekonštrukcia Základnej školy F. E. Scherera.

Výmena starých drevených okien za nové

Jednou z hlavných súčastí rekonštrukcie je výmena starých drevených okien za nové, moderné plastové okná. Už teraz je osadených osem kusov nových okien v šatniach. V najbližšej dobe bude namontovaných ďalších 44 kusov v telocvični. Celkové náklady na dodávku a montáž nových okien predstavujú sumu 54 839,99 eur.

Základná škola funguje od 1992/93

Základná škola F. E. Scherera bola slávnostne otvorená v školskom roku 1992/93 a svoj čestný názov získala o deväť rokov neskôr, dňa 5. decembra 2001. Je jednou z najmladších a zároveň najväčších škôl v meste.

František Ernest Scherer, po ktorom je škola pomenovaná, bol významný lekár a zakladateľ modernej balneoterapie. Vo svojej práci sa venoval štúdiu liečivých účinkov piešťanských prameňov a stál pri zrode dnešného Vojenského kúpeľného ústavu, ktorý svojimi metódami liečby pohybového aparátu prispieva k zlepšeniu zdravia tisícov pacientov. Na počesť tohto významného človeka nesie jeho meno nielen táto škola, ale aj ulica v Piešťanoch a vŕt V-9.

Mesto Piešťany mení staré okná na ZŠ F. E. Scherera za nové. Zdroj: Mesto Piešťany
Mesto Piešťany mení staré okná na ZŠ F. E. Scherera za nové. Zdroj: Mesto Piešťany

Pozri aj

Gastro Vianoce, Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, Piešťany Autor: Vladimír Miček

Gastro Vianoce v Piešťanoch: Hotelová Akadémia Ľudovíta Wintera otvára svoje dvere

Už počas prvých decembrových dní (5. a 6. decembra) sa v priestoroch Hotelovej akadémie Ľudovíta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *