Mesto Hlohovec vysadí nové dreviny

Mesto Hlohovec pokračuje v aktivitách zameraných na zlepšenie a obohatenie mestského zeleného priestoru prostredníctvom výsadby nových drevín.

Plány náhradnej výsadby boli detailne spracované odborom životného prostredia Mestského úradu Hlohovec, ktorý na túto úlohu spolupracuje so spoločnosťou Mestská zeleň Hlohovec.

Mesto vysadí 148 drevín

Celkový počet na výsadbu pripravených drevín je 148. Momentálne sa na vybraných miestach vytyčujú polohy a vykopávajú jamy pre budúce stromy a kríky. Po tomto procese nasleduje samotná výsadba.

Výsadba pribudne vo viacerých uliciach

Do mestských ulíc ako sú Svätopeterská, Dukelská, Bernolákova, Za poštu, Manckovičova, Podzámska, Bezručova a Hájska budú pridané nové dreviny. Zámocká záhrada sa tiež dočká prírastku, konkrétne bude dosadených viacero druhov drevín a platanová lúka bude obohatená o päť mladých platanov.

Výsadba na Nitrianskej ulici už bola úspešne realizovaná. Toto miesto obohatil nový záhon s okrasnými trávami a trvalkami, doplnenými o štíhle dreviny – hraby.

Výsadba prispeje k oddeleniu ciest od obytných zón

Takto realizované výsadby v Hlohovci budú nielen estetickým obohatením mesta, ale taktiež prispejú k oddeleniu hlavných komunikácií od priľahlých parkovísk a bytových domov pomocou štíhlych drevín.

V Hlohovci vysadia nové dreviny. Zdroj: Mesto Hlohovec
V Hlohovci vysadia nové dreviny. Zdroj: Mesto Hlohovec

Pozri aj

Vianočný čas v Hlohovci: Sviatočné podujatia pre všetkých. Zdroj: Mesto Hlohovec

Vianočný čas v Hlohovci: Sviatočné podujatia pre všetkých

Ako každý rok, aj tento december sa Hlohovec rozžiari vianočným čarom. Občanov a návštevníkov mesta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *