Ilustračné foto
Ilustračné foto

Mesto Galanta pripravila anketu ku Karte Galanťana

Galanta plánuje zaviesť projekt s pracovným názvom Karta Galanťana. Táto inovácia bude dostupná v digitálnej verzii v mobilných telefónoch, ale aj v tradičnej plastovej podobe.

Jedným z kľúčových krokov v procese jej zavedenia je rozhodnutie o jej konečnom názve. Mestské zastupiteľstvo sa snaží inšpirovať svojich obyvateľov a urobiť z tohto projektu komunitný zážitok. V súvislosti s tým vytvorili anketu, v ktorej môžu obyvatelia vyjadriť svoju podporu pre jeden z troch navrhnutých názvov karty. Anketa je dostupná na webovej stránke mesta a hlasovať v nej môžete do 3. novembra 2023.

Prvým návrhom je Galanta – Mestská Karta. Tento názov je funkčný a jednoduchý, priamo naznačuje, ktoré mesto je projektom pokryté a aký je účel karty.

Druhý návrh, ELENA, je inšpirovaný piesňou miestneho umelca Karola Duchoňa. Považuje sa za vhodný preto, lebo odráža hrdosť obyvateľov na svoje mesto. Práve tak ako pieseň, je aj karta určená na to, aby sa stala súčasťou života tých, ktorí sa rozhodnú ju používať.

Tretí návrh, GalaKARTA, je kombináciou skratky názvu mesta a slova karta. Táto voľba nesie s sebou aj pozitívne asociácie spojené s radostnými udalosťami a oslavami.

Ak chcete zahlasovať za svoj obľúbený názov, môžete tak urobiť na oficiálnej stránke mesta Galanta. Anketa je dostupná na adrese: https://www.galanta.sk/zivot-v-meste/anketa-nazov-mestskej-karty.

Ilustračné foto
Ilustračné foto

O Redakcia

Pozri aj

VIDEO TTSK: Odhalili mural od ukrajinskej umelkyne na škole v Galante

Mural TTSK: V pondelok 5.2.2024 slávnostne odhalili nástenný mural v priestoroch Strednej odbornej školy technickej v Galante, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *