Marián Studenič Zdroj: NHL
Marián Studenič Zdroj: NHL

VIDEO: Marián Studenič si našiel v NHL nový klub!

Rodák z Holíča a odchovanec skalického hokeja, Marián Studenič, má dôvod na radosť. Útočník sa dohodol na ročnej dvojcestnej zmluve s nováčikom NHL – tímom Seattle Kraken.

Táto zmluva, ktorá je hodnotená na 775.000 dolárov, by mohla znamenať pre Studeniča nové príležitosti a vytvoriť mu miesto medzi elitou hokejovej profiligy.

Studenič je blízko toho, aby sa stal prvým Slovákom, ktorý si obliekol dres najmladšieho klubu v NHL. Svoju kariéru začal v tíme Dallas Stars, kde pôsobil v minulých dvoch sezónach. Napriek tomu, že preukázal svoj potenciál, nedostal od klubu kvalifikovanú ponuku na nový kontrakt. V dôsledku toho sa stal 24-ročný slovenský reprezentant neobmedzeným voľným hráčom NHL a od 1. júla mal možnosť rokovať s akýmkoľvek klubom v lige.

Tento klub je pre Studeniča tretím zamestnávateľom v NHL. Predtým pôsobil aj v tíme New Jersey Devils, ktorý ho draftoval v roku 2017 v 5. kole zo 143. miesta.

Minulá sezóna pre Studeniča nebola ideálna, keďže odohral len tri zápasy za Dallas Stars, v ktorých sa mu nepodarilo zaznamenať žiadny bod. Väčšinu sezóny strávil v farmárskom tíme Texas Stars, kde si však počínal veľmi dobre. V 67 zápasoch základnej časti AHL sa mu podarilo získať 48 bodov (21 gólov, 27 asistencií). Navyše, v osemnástich zápasoch play-off pridal ďalšie dva góly a štyri asistencie.

Celkovo v NHL odohral 44 zápasov v základnej časti profiligy, v ktorých zaznamenal šesť bodov (3+3). Okrem toho má aj štyri štarty v play-off.

Seattle Kraken sa rozhodli investovať do mladých talentov a okrem Mariána Studeniča získali aj ďalších hráčov. Útočníkom Johnom Haydenom a obrancom Jimmym Schuldtom sa podarilo uzavrieť zmluvy s tímom, čím sa posilnili v perspektívnych oblastiach tímu.

O Redakcia

Pozri aj

Závratná výhra v lotérii putuje na Záhorie

Šťastena zavítala na Záhorie v podobe číselnej lotérie EUROMILIÓNY. Je to aktuálne siedma najvyššia výhra …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *