Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Malacky: Križovatka je po rekonštrukcii bezbariérová

Malacká križovatka  je po rekonštrukcii bezbariérová s novou svetelnou signalizáciou, ostrovčekmi a chodníkmi. Informuje o tom na sociálnej sieti primátor Juraj Říha.

„Osobne ma teší, že sme odstránili výškové nerovnosti a vybúrali pôvodné schody k tunajším obchodom. Po novom je tak celý chodník širší pre samotných chodcov.

Kruháče až po odklone dopravy mimo mesta

Vymenili sa tiež asfaltové povrchy v jednej polovici križovatky a naďalej sa snažíme o to, aby v budúcom roku svoju cestu na Záhoráckej ulici kompletne zrekonštruoval aj štát prostredníctvom Slovenskej správy ciest,“ dopĺňa primátor.

Malacká križovatka je po rekonštrukcii. zdroj: Juraj Říha FB

Mesto chce stavebné práce budúci rok presunúť ku križovatke pri Lidli, ktorú plánuje samospráva rozšíriť a spolu s ňou kompletne zrekonštruovať tiež Sasinkovu a Vajanského ulicu.

Malacká križovatka je po rekonštrukcii. zdroj: Juraj Říha FB

„Ak by sme chceli opäť diskutovať o kruhových objazdoch, pri súčasných intenzitách dopravy môžeme len snívať. Najskôr musíme odkloniť dopravu pred mestom a následne sa môžeme k tejto téme vrátiť,“ spresňuje Říha.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Juraj Říha: Za vyše 300 tisíc eur mestská fotovoltaika na školu, škôlku a úrad

Mesto Malacky má schválený ďalší projektový zámer z nového programového obdobia. “Za vyše 300 tisíc …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *