Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Malačanka Rebecca Slezáková prekonala Forster, o rekord ju obral vietor

Skvelé časy dosahovala v behoch na 100 metrov cez prekážky na Majstrovstvách Európy (ME) do 20 rokov Rebecca Slezáková z AC Malacky. Tie jej v konečnom hodnotení vyniesli skvelú 13. priečku.

V rozbehu aj v semifinále ju o prepísanie slovenského juniorského rekordu Viktórie Forster obral minimálny nepovolený vietor a tak čas 13,53 s nemôže byť ani jej novým osobným rekordom. I napriek tomu je s jej celkovým 13. miestom veľká spokojnosť.

Bežalo sa mi dobre, bolo fajn behať s takými malými hviezdami, alebo možno už aj väčšími. jedine škoda toho vetra, ale asi mi to nebolo súdené,“ zhodnotila svoje vystúpenie na prekážkarskej trati Rebecca.

Zamrzí, že na jednom podujatí dokázala dvakrát prekonať rekordný čas a len minimálne prekročenie vetra stálo k zapísaniu jej výsledku do historických tabuliek. V prvom prípade o jednu desatinu a v druhom o tri desatiny metra za sekundu, na druhej strane to môže byť motivácia do budúcnosti. „Je to dobré znamenie aj do budúcej sezóny, že sa pohybujeme okolo týchto časov a dúfam, že to raz padne,“ súhlasila mladá bežkyňa zo Záhoria.

Už dnes ju v programe čaká dlhšia 400 metrová trať. „Dúfam, že mi táto trať sadne a že mi na ňu zostali sily. Urobím pre to všetko a pôjdem na maximálny výkon. Pokúsim sa na tejto trati vytvoriť nový osobný rekord a uvidíme, na čo môj výkon bude stačiť,“ zakončila nádejná atlétka z Malaciek.

Rebecca má za sebou 400 m prekážok

Slovenským prekážkarkám na 400 m sa v Jeruzaleme nepodarilo prekĺznúť do finálového behu na 27. Juniorských ME v Jeruzaleme. Hoci Rebecca Slezáková (AC Malacky, tréner Petr Filip) aj Rebeka Žibritová (Atletika Šport hrou Bratislava, tréner Marcel Lopuchovský) predviedli solídne výkony, na postup to nestačilo.

Slezákovú (7. v II. semifinále) klasifikovali celkovo na 12. mieste v sezónnom maxime 59,35, iba o 0,06 za osobákom z lanského finále ME do 18 rokov tiež v Jeruzaleme. Rebecca absolvovala v prekážkovom semifinále na 400 m už svoj štvrtý beh na MEJ za 39 hodín…

zdroj: SFZ

O Redakcia

Pozri aj

Juraj Říha: Za vyše 300 tisíc eur mestská fotovoltaika na školu, škôlku a úrad

Mesto Malacky má schválený ďalší projektový zámer z nového programového obdobia. “Za vyše 300 tisíc …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *