Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/a/7/a718677a-0efa-4e41-b4de-1aafeba4a3ee/ttkraj.sk/web/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Leto s Múzeom Senica v zrekonštruovanom DAV-e

Keďže aktuálne je mestské múzeum pre návštevníkov uzavreté kvôli výstavbe parkového areálu v jeho bezprostrednom okolí, obľúbené prednášky reflektujúce témy zo senickej histórie sa presúvajú do budovy DAV-u na Sadovej ulici v Senici. NaZahori.sk o tom informoval kurátor múzea Tomáš Motus.

Leto s Múzeom Senica v DAV-e môžete zažiť vždy v stredu od 18.00 hodiny. Dátumy prednášok sú 9.august, 16.august a 23. august 2023. Vstup je zdarma.

Letné prednášky múzea v budove DAV-u s kaviarňou

Témy troch augustových podvečerov v rámci letných prednášok opäť zachytávajú zaujímavé momenty z histórie Senice. Napríklad komentované premietanie najstaršieho dochovaného filmu so zábermi starej Senice. Na ďalšom stretnutí si zaspomíname na to, ako vyzeralo senické námestie na prelome 19. a 20. storočia. Poslednou témou budú dramatické udalosti v Senici, ktoré sa tu odohrali v časoch zániku Rakúsko-Uhorska a vzniku prvej československej republiky.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Aktualizované protest: Rozsiahle dopravné obmedzenia v TT kraji

Protest farmárov prehľad presunov: V súvislosti s ohlásenými zhromaždeniami poľnohospodárov a farmárov polícia Trnavského kraja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *