DAV, Senica Zdroj: NaZahori.sk
DAV, Senica Zdroj: NaZahori.sk

V stredu Leto s Múzeom Senica v budove DAV-u

Fanúšikovia histórie si už zvykli, že v Múzeu Senica je živo aj počas letných mesiacov.

Keďže aktuálne je mestské múzeum pre návštevníkov uzavreté kvôli výstavbe parkového areálu v jeho bezprostrednom okolí, obľúbené prednášky reflektujúce témy zo senickej histórie sa presúvajú do budovy DAV-u na Sadovej ulici v Senici. NaZahori.sk o tom informoval kurátor múzea Tomáš Motus.

Leto s Múzeom Senica v DAV-e môžete zažiť vždy v stredu od 18.00 hodiny. Dátumy prednášok sú 9.august, 16.august a 23. august 2023. Vstup je zdarma.

Letné prednášky múzea v budove DAV-u s kaviarňou

Prvá z cyklu prednášok nazvaných Leto s Múzeom Senica sa uskutoční v stredu 9. augusta 2023 od 18-tej hodiny. Senické námestie v minulosti návštevníkom predstavia historici Ján Peter a Ján Hromek.

Témy troch augustových podvečerov v rámci letných prednášok opäť zachytávajú zaujímavé momenty z histórie Senice. Napríklad komentované premietanie najstaršieho dochovaného filmu so zábermi starej Senice. Na ďalšom stretnutí si zaspomíname na to, ako vyzeralo senické námestie na prelome 19. a 20. storočia. Poslednou témou budú dramatické udalosti v Senici, ktoré sa tu odohrali v časoch zániku Rakúsko-Uhorska a vzniku prvej československej republiky.

O Angelika Mičeková

Pozri aj

Aktualizované protest: Rozsiahle dopravné obmedzenia v TT kraji

Protest farmárov prehľad presunov: V súvislosti s ohlásenými zhromaždeniami poľnohospodárov a farmárov polícia Trnavského kraja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *