Letná potravinová zbierka V Trnave pomôže trom generáciám. Zdroj: Mesto Trnava
Letná potravinová zbierka V Trnave pomôže trom generáciám. Zdroj: Mesto Trnava

Letná potravinová zbierka V Trnave pomôže trom generáciám

Počas 16. a 17. júna, teda najbližšieho piatka a soboty, sa môžu ľudia zapojiť do Letnej potravinovej zbierky. Trnavská arcidiecézna charita dokáže vďaka jej výnosu pomôcť stovkám ľudí v núdzi.

Na predajniach supermarketov a hypermarketov s celoslovenským pôsobením môžu ľudia už tradične zakúpiť trvanlivé potraviny a drogériu. Tú prinesú do označeného stánku. Čakať ich tam budú dobrovoľníci charity. Tí im zároveň poskytnú všetky dôležité informácie.

Trnavská arcidiecézna charita organizuje zbierku v ôsmich mestách v Trnave, Galante, Dunajskej Strede, Šali, vo Veľkom Mederi, v Hlohovci, Piešťanoch a v Novom Meste nad Váhom. „Verejnosť môže prispieť trvanlivými potravinami. Z nich potrebujeme najmä ryžu, strukoviny, cestoviny, múku, konzervy s mäsom, olej, džem, detské príkrmy, ale aj kávu, čaj či med. Rovnako môžu ľudia zakúpiť aj hygienické potreby, ktoré využívajú deti a dospelí ľudia,“ informuje Darina Kukuľová – Kvetanová, PR manažérka Trnavskej arcidiecéznej charity.

Letná potravinová zbierka V Trnave pomôže trom generáciám. Zdroj: Mesto Trnava
Letná potravinová zbierka V Trnave pomôže trom generáciám. Zdroj: Mesto Trnava

Na charitu sa podľa nej obracia čoraz viac ľudí, ktorí sa ocitli v núdzi. Sú to napríklad viacpočetné alebo neúplné rodiny, ale aj seniori. Práve preto sú symbolom Letnej potravinovej zbierky tri generácie – deti, ich rodičia alebo iní ľudia, jednotlivci v stredom veku a napokon seniori. „Jednou z dôležitých foriem pomoci, ktorú týmto ľuďom charita poskytuje je práve potravinová pomoc. Výnos zo zbierky poputuje do trnavského skladu solidarity a z neho priamo k núdznym ľuďom, s ktorými pracujeme v našich službách,“ objasňuje Darina Kukuľová-Kvetanová

Letná potravinová zbierka je celoslovenská aktivita Slovenskej katolíckej charity a jej partnera, siete predajní Tesco. Tí sa spoločnými silami a s podporou verejnosti snažia vyzbierať potraviny a drogériu. Tie charita potrebuje v jej sociálnych službách.

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *