Ilutračné foto, Sobotište
Ilutračné foto, Sobotište

Kvôli dažďom zasahovali v Trnavskom kraji hasiči 15-krát

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí (DHZO) v Trnavskom kraji zasahovali v súvislosti s hydrometeorologickou situáciou od stredy 17. mája 2023 od 6.00 do štvrtka 18. mája do 6.00 h celkom 15-krát. Informovala o tom hovorkyňa hasičov Lena Košťálová.

Ilutračné foto, Sobotište
Ilutračné foto, Sobotište

Hasiči zo Senice zasahovali trikrát a z Piešťan a Trnavy jedenkrát. „Členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Plavecký Peter, Moravský Svätý Ján, Križovany nad Dudváhom a Senica zasahovali jedenkrát. Dvakrát museli zasahovať členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí a miest Skalica, Sobotište a Podbranč,“ informovala Košťálová.

Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, naklonených stromov, ktoré ohrozovali premávku a odčerpávanie vody z pivníc rodinných domov. „Celkom zasahovalo 16 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 43 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a nasadených bolo 15 kusov hasičskej techniky,“ doplnila hovorkyňa hasičov.

O Redakcia

Pozri aj

Dopravné obmedzenia pre presun traktorov: Polícia situáciu monitoruje

Plánované presuny traktorov v priebehu tohto týždňa môžu narušiť plynulosť cestnej premávky. Dnes 19.2. a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *