Kúpele Smrdáky Autor: Vladimír Miček
Kúpele Smrdáky Autor: Vladimír Miček

Kúpele Smrdáky ponúknu rodičom poradenstvo

V sobotu 17.6.2023 sa od 9:00 hod. otvoria brány Kúpele Smrdáky a rodiny s deťmi si môžu prísť pre cenné rady v oblasti liečby detskej kože. Ide predovšetkým o informácie a rady od našich skúsených dermatológov pre našich najmenších klientov – deti s kožným problémom.

Marketingová pracovníčka Kúpeľov Smrdáky, Lívia Vávrová, v skratke predstavila dané podujatie:  “Ak má Vaše dieťa kožné problémy, zoberte ho do Smrdák! Využite príležitosť a príďte skonzultovať zdravotný stav Vášho dieťaťa s našimi kožnými lekármi. Súčasťou dňa sú konzultácie s kožnými lekármi a nutričnou terapeutkou. Čaká vás prehliadka detskej balneoterapie, detskej liečebne a základnej školy. Okrem odbornej časti ponúkame aj sprievodný program pre deti s lienkou Evkou a našimi animátormi. Chýbať nebude ani detská diskotéka a sladké prekvapenie pre všetky deti v Pizza Pavone. Návštevníci budú zaradení do zlosovania o výherný pobyt pre dieťa so sprievodom na 2 noci.

Cieľom Dňa otvorených dverí v kúpeľoch Smrdáky je zvýšiť povedomie o kožných ochoreniach, ktoré sa nevyhýbajú ani deťom a zlepšiť informovanosť rodín, ktoré musia zápasiť s týmto nepríjemným ochorením. 

Kúpele Smrdáky liečia deti od 3 rokov

MUDr. Alina Hrabinová, vedúca lekárka, hovorí: “Liečime deti vo veku od 3 do 18 rokov. Pričom do 6 rokov musí byť v sprievode rodiča alebo inej zodpovednej osoby. Základom našej liečby sú sírovodíkové minerálne kúpele podávané formou vaňových kúpeľov alebo čiastočných minerálnych ručných a nožných vaní v zrekonštruovaných priestoroch detskej balneoterapie. Používame tiež hypermangánové a otrubové kúpele a priaznivo pôsobí aj perličkový kúpeľ. Dôležitá je doba trvania kúpeľa, ktorá sa určuje podľa veku a fyzického stavu dieťaťa.

Bývalý primár našich kúpeľov, MUDr. Ján Lidaj, dopĺňa: “Po dlhoročných skúsenostiach sme zistili, že je vhodné opakovať kúpeľnú liečbu každoročne, tri roky po sebe.  Pri opakovanej kúpeľnej liečbe sú najlepšie výsledky a  95% detí odchádza od nás podstatne zlepšené. Ak výsledky porovnávame s Mŕtvym morom, pacienti sa pri mori rýchlejšie vyliečia, ale účinok je dlhodobejší u nás. V Smrdákoch je  liečenie pomalšie, ale účinok liečby vydrží minimálne pol roka až celý rok (závisí to od prekonaných ochorení a stresov).

Kúpele Smrdáky - Deň otvorených detí
Kúpele Smrdáky – Deň otvorených detí

Vďaka svojmu prírodnému bohatstvu – sírovodíkovej minerálnej vody a sírneho bahna sa kúpele Smrdáky zameriavajú predovšetkým na liečbu kožných ochorení, či ochorení pohybového ústrojenstva. Kúpele patria do siete hotelov ENSANA.

O Redakcia

Pozri aj

Odborníci na cestovný ruch diskutovali o jeho udržateľnosti

V obci Smrdáky v priestoroch Kúpeľov Ensana neďaleko Senice sa uskutočnila konferencia o udržateľnosti cestovného ruchu. Zorganizovala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *