Kristína Mišovičová vydala knihu Tulaj zo zberného dvora

Sekulčanka Kristína Mišovičová, autorka kníh pre deti, opäť prináša dôvod na radosť pre malých čitateľov a ich rodičov svojim najnovším príbehom – “Tulaj zo zberného dvora“. Týmto pokračuje v úspešnej sérii titulov, ktorých príbehy očarili deti svojou hĺbkou a originalitou.

V príbehu “Tulaj zo zberného dvora” sa ocitáme na smetisku. To sa pre túlavého psíka Tulaja stane tou najkrajšou oázou pod slnkom. Toto miesto, ktoré je pre psíka definujúcim, je však ohrozené plánovaným vznikom zberného dvora. V priebehu príbehu sa stretávame aj s Agátkou. Dievčatkom s hendikepom, pre ktoré sa zberný dvor stáva letným útočiskom a možno aj miestom nového priateľstva.

Mišovičovej kniha sa opiera o základné prvky, ktoré sú pre jej tvorbu charakteristické – originalitu, slovenský kontext a hlavne výchovný aspekt.

Autorka vysvetľuje svoju motiváciu pri písaní knihy: „Vždy ma teší, keď sa deti pri čítaní mojich kníh nielen zabavia, ale sa aj nenásilnou formou, možno ani nevedome, niečo naučia.

Jej cieľom je, aby príbeh bol viac než len zábavou; má slúžiť ako most medzi zábavou a vzdelávaním, ktorý vedie deti k pochopeniu dôležitosti životného prostredia a k tolerantnejšiemu postoji voči hendikepovaným.

Mišovičová sa rozhodla pre cestu nezávislého vydavateľstva. To jej umožňuje zachovať tvorivú slobodu a priame oslovenie svojich mladých čitateľov. “Tulaj zo zberného dvora” je už jej piatou knihou, ktorá vznikla mimo veľkých vydavateľských domov.

Súčasťou klasických diel detskej literatúry pravdepodobne sa stane aj tento príbeh. Ten formuje nielen predstavivosť, ale aj charaktery malých čitateľov.

Knihu “Tulaj zo zberného dvora” si môžete už teraz objednať v predpredaji na webe www.knizkaren.sk za uvádzaciu cenu s podpisom autorky. Kniha sa k svojim malým čitateľom dostane začiatkom decembra.

Kristína Mišovičová vydala knihu Tulaj zo zberného dvora.
Kristína Mišovičová vydala knihu Tulaj zo zberného dvora.

Pozri aj

Príves bez kolesa Zdroj: Polícia SR

D2: Vodič s prívesom bez kolesa ukončil jazdu na odpočívadle Sekule

Jazdu vodiča s prívesom bez kolesa na diaľnici D2 ukončili policajti na odpočívadle Sekule. Informuje o tom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *