Kriminalisti zadržali jedného z páchateľov krádeže, počas ktorej ukradli 150.000 eur

Trnavskí kriminalisti zadržali jedného zo skupiny spolupáchateľov, ktorým sa počas jednej noci podarilo ukradnúť z účtu obete viac ako 150 000 eur. Vyšetrovateľ muža obvinil a podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Informovala o tom polícia.

Z večera do rána zmizla vysoká suma

Skupine osôb sa podarilo „nabúrať“ sa do bankovej aplikácie poškodeného, z okresu Galanta, a postupne z jeho účtu presunúť financie na 7 iných účtov. Z nich potom mali v pomocou virtuálnej karty vybrať z viacerých bankomatov celú sumu,“ uviedla polícia.

Polícia na prípade naďalej pracuje

Prípadom sa ihneď začala zaoberať galantská polícia. Vzhľadom na okolnosti prípadu si však vec prevzal krajský vyšetrovateľ.

Náročnou operatívnou činnosťou, analyzovaním množstva stôp a informácií sa policajtom podarilo zistiť, aj za pomoci verejnosti, totožnosť jedného z komplicov. Po súhlase prokurátora ho policajti koncom minulého týždňa aj zadržali,“ informovala polícia.

Obvinenému hrozí až 15 rokov

Krajský vyšetrovateľ obvinil 34-ročného cudzieho štátneho príslušníka z obzvlášť závažného zločinu krádeže spolupáchateľstvom, za ktorý mu v zmysle zákona môže hroziť väzenie na 10 až 15 rokov. Na stotožnení ďalších osôb podozrivých zo spoluúčasti na trestnom čine, polícia naďalej intenzívne pracuje.

Polícia apeluje, nezabúdajte na bezpečnosť

Aj keď v tomto prípade išlo o niečo iné, stále dôrazne odporúčame, aby ste nezabúdali, v súvislosti so svojimi peniazmi na účtoch, na bezpečnostné prvky. Mali nastavené denné limity a v žiadnom prípade neposkytovali prihlasovacie údaje do internet bankingu či údaje o karte tretím osobám. Rovnako nenoste PIN kód priamo pri platobnej karte,“ apeluje polícia.

Polícia - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Polícia – ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Pozri aj

Neogotický kaštieľ, Galanta Autor: Vladimír Miček

Mikuláš rozsvieti Galantu do vianočnej nádhery

Mesto Galanta pozýva na oslavy plné tradičnej predvianočnej atmosféry, ktoré sa uskutočnia dňa 2. decembra …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *