Kreatívne centrum Trnava sa chystá na otvorenie.
Kreatívne centrum Trnava sa chystá na otvorenie.

Kreatívne centrum Trnava sa chystá na otvorenie

Po dlhšom období príprav a rekonštrukcie sa obyvatelia a návštevníci Trnavy môžu tešiť na výnimočnú udalosť. Kreatívne centrum Trnava, projekt realizovaný pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja, otvorí svoje brány verejnosti a umožní nahliadnuť do zrekonštruovaných priestorov, kde nový dych nadobudla kreativita a umenie.

Premena a noví obyvatelia centra

Predtým nevyužívané priestory boli premenené na miesto, kde umelci, remeselníci a kreatívne duše môžu rozvíjať svoje talenty a prezentovať svoju prácu. Rekonštrukcia budovy sa niesla v duchu zachovania historického charakteru, zatiaľ čo jej interiéry boli prispôsobené moderným potrebám kreatívneho procesu. Kreatívne centrum Trnava tak teraz víta nových obyvateľov – kreatívcov, ktorí zaujali svoje miesto v nových, štýlovo upravených ateliéroch.

Program otvorenia

Dňa 16. decembra sa od 10:00 do 17:00 h uskutoční slávnostné otvorenie centra, ktoré ponúka bohatý program plný umenia a kultúry. Ten sa uskutoční kompletne v réžii nových obyvateľov Kreatívneho centra Trnava.

Moderované prehliadky a výstavu fotografií

V rámci otvorenia centra budú organizované moderované prehliadky, ktoré predstavia históriu a súčasnosť tohto jedinečného priestoru. Súčasťou prehliadok bude aj výstava fotografií dokumentujúcich proces rekonštrukcie a vznik nových ateliérov.

Otvorené ateliéry a kreatívne aktivity

Otvorené ateliéry poskytnú návštevníkom príležitosť nahliadnuť do pracovných procesov umelcov a remeselníkov. Tvorivé workshopy a dielničky pre deti sú pripravené inšpirovať mladú generáciu a povzbudiť ich k vlastnej kreativite.

Hudobné a divadelné vystúpenia

Kultúrny zážitok doplnia hudobné vystúpenia a divadelné predstavenia, ktoré oživia atmosféru centra. Návštevníci sa môžu tešiť aj na premietanie animovaného filmu, čo prinesie zábavu pre celú rodinu.

Kreatívne centrum Trnava sa stáva novým srdcom kultúrneho diania v regióne a svojimi aktivitami prispieva k rozvoju umenia a kreativity. Toto otvorenie je len začiatkom dlhodobej vízie, ktorá má ambíciu poskytnúť platformu pre umelcov a kreatívne talenty a zároveň obohatiť kultúrny život mesta a jeho okolia.

Kreatívne centrum Trnava sa chystá na otvorenie.
Kreatívne centrum Trnava otvoria 16. decembra.

O Redakcia

Pozri aj

Májový kvet, Trnava Zdroj:: Martin Hesko/Mesto Trnava

Objavte krásy Májového kvetu v Trnave

Trnava opäť ožije najkrajším obdobím pre milovníkov kvetov. Už po roku sa v srdci mesta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *