Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja. Zdroj: TTSK
Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja. Zdroj: TTSK

Krajskí poslanci schválili dotácie

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) schválili na poslednom zasadnutí okrem iného aj rozdelenia financií z dotačných schém pre rozvoj organizácií, obcí a miest, ale aj regionálny rozvoj v celkovom objeme 1,1 milióna eur.

Žiadosti o nenávratné finančné prostriedky

Takisto odobrili predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok vo výške 1,7 milióna eur, ktorý župa využije na rekonštrukciu mosta cez potok Čierna voda. Schválili aj predloženie žiadosti o poskytnutie finančnej podpory zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) na vybudovanie Špecializovaného zariadenia sociálnych služieb v Moravskom Svätom Jáne.

Pokračujeme v rekonštrukciách ciest a mostov na území kraja. S krajskými poslancami sme schválili podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na rekonštrukciu viac ako 20 metrového mosta cez potok Čierna voda pri obci Veľké Úľany, ktorý je v havarijnom stave. Ak so žiadosťou uspejeme, pustíme sa do ďalšej komplexnej rekonštrukcie mosta. Ten zbúrame a nanovo postavíme,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že aktuálne v kraji prebieha komplexná rekonštrukcia aj na moste pri Šoporni ako aj v Horných Orešanoch.

Župní poslanci odsúhlasili predloženie žiadosti o poskytnutie finančnej podpory zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) na vybudovanie Špecializovaného zariadenia sociálnych služieb v Moravskom Svätom Jáne vo výške maximálne takmer 3,4 milióna eur. Zvyšok výdavkov projektu v objeme necelých 2 a pol milióna eur bude financovaný z rozpočtu kraja. Výstavba špičkového zariadenia sociálnych služieb s kapacitou pre 40 klientov začala uplynulý mesiac. Stavebné práce by mali trvať osemnásť mesiacov.

Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja. Zdroj: TTSK
Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja. Zdroj: TTSK

Schválili dotácie vo výške 1,1 milióna eur

Súčasťou zasadnutia bolo aj schválenie rozdelenia financií z dotačných schém pre rozvoj organizácií, obcí a miest, ale aj regionálny rozvoj v celkovom objeme 1,1 milióna eur. V rámci podpory aktivít organizácii na území kraja poslanci schválili 314 z 491 predložených žiadostí v celkovom objeme 450-tisíc eur.

Župa na poskytnutie dotácii pre obce a mestá zo svojho rozpočtu vyčlenila 150-tisíc eur. S tým, že poslanci schválili 140 z 203 predložených žiadostí. Ako dodal trnavský župan Jozef Viskupič: „Až pol milióna eur sme vyčlenili na poskytnutie dotácií v rámci výzvy Podpora regionálneho rozvoja Trnavského kraja. Hodnotiaca komisia hodnotila celkovo 76 žiadostí, a finančne podporíme až 34 z nich.

Župa kúpi pozemky na Záhorí

Krajskí poslanci schválili aj kúpu pozemku v obci Dojč za necelých 60-tisíc eur: Župa na ňom plánuje poskytovať pobytovú sociálnu službu, ktorá bude fungovať ako zariadenie podporovaného bývania s kapacitou 12 miest. Cieľom je v obci vybudovať aj zariadenie poskytujúce ambulantnú sociálnu službu s kapacitou 20 miest ako denný stacionár pre klientov Centra sociálnych služieb v Rohove a obyvateľov obce, a blízkeho okolia.

Na 5. riadnom zasadnutí Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja bola rovnako schválená kúpa pozemku v katastri obce Smolinské. ten zverili do správy Domova sociálnych služieb pre dospelých v Moravskom Svätom Jáne, za účelom vybudovania špecializovaného zariadenia pre prijímateľov sociálnej služby s kapacitou 30 miest.

Cena Trnavského samosprávneho kraja

Trnavský župan Jozef Viskupič zároveň poslancov informoval o tom, že Slávnostné odovzdávanie ocenení Cena Trnavského samosprávneho kraja sa uskutoční 6. septembra 2023 v župnom Divadle Jána Palárika v Trnave. Zastupiteľstvom bolo schválených 33 návrhov.

Župa udeľuje Cenu Trnavského samosprávneho kraja každoročne. Je verejným ocenením pre jednotlivcov a kolektívy za osobitný prínos k rozvoju kraja, za vynikajúce tvorivé činy a výsledky dosiahnuté v humanitárnej, charitatívnej, vedeckej, pedagogickej, kultúrnej, umeleckej, publicistickej oblasti, v oblasti sociálnej starostlivosti, verejnoprospešnej, podnikateľskej, technickej a športovej činnosti, za prejavy statočnosti, ľudskosti a hrdinstva.

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *