Polícia - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Polícia - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Krajskí policajti pristihli až 27 vodičov pod vplyvom alkoholu

V Trnavskom kraji uskutočnila polícia za uplynulý týždeň 3930 dychových skúšok. Tento úctyhodný počet skúšok bol o 265 vyšší ako v predchádzajúcom týždni.

Z hľadiska výsledkov dychových skúšok, celkovo 27 z nich ukázalo pozitívne výsledky. Toto číslo je o jedného vodiča vyššie ako v predchádzajúcom týždni.

V rámci tejto skupiny vodičov, bolo 9 z nich, ktoré policajti pristihli pod vplyvom alkoholu za volantom auta. To je o jedného vodiča menej ako v predchádzajúcom týždni. Ďalších 18 osôb, ktoré boli pristihnuté pod vplyvom alkoholu, boli cyklisti. Tento počet je o dvoch vyšší ako minulý týždeň.

Šesť vodičov, čo je o troch menej ako v predchádzajúcom týždni, sa dopustilo prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Policajné záznamy z 25. týždňa uvádzajú rovnaký počet škodových udalostí ako týždeň predtým, konkrétne 39. Čo sa týka dopravných nehôd, ich počet sa zvýšil o 12 a dosiahol celkový počet 35.

Medzi týmito nehodami bola jedna tragická udalosť. V Piešťanoch došlo k zrážke autobusu a staršieho chodca, ktorý následne podľahol v nemocnici po niekoľkých hodinách svojim zraneniam.

Počas tohto týždňa sa jedna osoba pri dopravnej nehode zranila ťažko. Počet ľahko zranených osôb sa zvýšil o jednu na 15. Pri dvoch dopravných nehodách bola zaznamenaná u vodiča prítomnosť alkoholu.

Polícia - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Polícia – ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

O Redakcia

Pozri aj

Zdieľané mestské elektrobicykle sú pripravené na ďalšiu sezónu. Zdroj: Mesto Trnava

Elektrobicykle opäť oživia Trnavu: Štartuje nová sezóna bikesharingu

S príchodom prvého marcového pondelka, presnejšie 4. marca 2024, sa Trnava opäť rozžiari žltozelenými farbami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *