Foto z nehody zdroj: polícia TT kraj
Foto z nehody zdroj: polícia TT kraj

Kopčany-Kúty: Laň skončila v aute a muži v nemocnici

Senickí dopravní policajti boli dnes ráno privolaní k nehode staršej dodávky a divej zvery, pri ktorej sa zranili 2 osoby.

Nehoda sa stala na ceste medzi obcami Kopčany a Kúty. NaZahori.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

V AUTE SEDELA 5-ČLENNÁ POSÁDKA

Vo vozidle VW Transporter sa okrem 40 ročného vodiča viezli aj 61 ročný muž a 3 ženy vo veku od 17 do 33 rokov. Na ceste medzi obcami Kopčany a Kúty, im mala počas jazdy z pravej strany náhle vbehnúť do cesty statná laň. Vodič už nestihol zareagovať a zviera zrazil. Náraz bol taký silný, že im laň preletela cez čelné sklo a skončila až na zadných sedadlách auta.

Pri nehode sa zranili dvaja muži, ktorí sedeli na predných sedadlách a na vyšetrenie do nemocnice ich previezli privolaní záchranári. Uhynuté zviera si prevzalo príslušné poľovnícke združenie. Policajti dychovou skúškou alkohol u vodiča nepotvrdili. Vec riešime ako nehodu nezavinenú vodičom.

POZOR NA ZVER PRI CESTÁCH

Jesenné obdobie je spojené so zvýšeným výskytom divej zvery. Najčastejšie ich môžete stretnúť v ranných, alebo naopak večerných hodinách. Rizikovými oblasťami sú cesty vedúce cez les, medzi poľami alebo pri vodných tokoch.

Zvýšte preto pozornosť, plne sa venujte šoférovaniu a sledujte situáciu nielen na ceste, ale aj v jej blízkosti. Ak na ceste pred sebou zbadáte nejaké zviera, neblikajte na neho, môže sa zostať v šoku a z miesta sa ani nepohne.

Dávajte si pozor a jazdite opatrne.

O Policajne spravy

Pozri aj

Od soboty odklon vlakov z Kútov na Holíč a Hodonín

Odklon vlakov na Holíč: Počas celého roka 2024 bude pokračovať nepretržitá výluka prvej traťovej koľaje …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *